Roberto Carlos: Ronaldo jest fenomenem

Legendarny lewy obrońca Los Blanos, Roberto Carlos, był gościem programu Punto Pelota, w którym odpowiedział na kilka pytań. Roberto Carlos oferował się jako członek sztabu Realu Madryt oraz ocenił Garetha Bale’a, Cristiano Ronaldo, Lionela Messiego i Neymara. 

„Atletico Madryt to bardzo dobry zespół, ale jeśli Real zagra tak jak w sobotę, będą faworytami do mistrzostwa”. – przewiduje Brazylijczyk.

„Zidane może zrobić z Balem co tylko zechce i sprawi, że będzie stawał się ciągle lepszy, dlatego Madryt ma teraz więcej piłkarzy, którzy mogą walczyć o Złotą Piłkę”.

Ronaldo znalazł się wczoraj między Messim a Neymarem w plebiscycie Złotej Piłki i był wypytywany na temat przyszłości CR7 w Madrycie, Roberto Carlos spodziewa się pozostania największej gwiazdy na Santiago Bernabéu.

„Jest fenomenem i zostanie w Madrycie przez wiele lat”.

„Messi nadal ma coś do pokazania w swojej drużynie narodowej. Pele i Diego Maradona byli wyjątkowi”.

„Neymar? Nadal jest bardzo młody. To skomplikowane rywalizować z Messim i Ronaldo. W przyszłym roku będzie silniejszy”.

„Messi i Ronaldo muszą być brani jako przykłady. Już miałem spotkanie z zarządem Realu w sprawie mojej pracy w klubie. Jeśli trafię do sztabu to mogę sprawić, że Neymar przejdzie do Realu Madryt. Widzę go w koszulce klubu z Santiago Bernabéu”.

Carlos odniósł się do graczy Realu Madryt. Po swojej ironicznej wypowiedzi dotyczącej Neymara, Carlos pochwalił Marcelo, Daniego Carvajala i Raphaëla Varane’a.

„Marcelo to najlepszy lewy obrońca na świecie”.

„Carvajal jest wspaniały a Danilo wciąż się adaptuje. Gra dla Porto a gra dla Realu to coś zupełnie innego”.

„Madryt  nie potrzebuje żadnych zmienników w środkowej obronie, ponieważ mają Varane’a”.

Dodali: Rafi / JR10