Carvajal: Chciałbym tu być do końca życia

cope.es

Również Daniel Carvajal udzielił wywiadu podczas zgrupowania reprezentacji Hiszpanii. Obrońca Realu Madryt wypowiedział się dla radia COPE.

„Graliśmy ostatnio na wielu stadionach na świecie, ale teraz zagramy na Bernabéu, na niesamowitym stadionie. Przepełnionym historią. Gramy dla naszych ludzi. Mamy nadzieję, że stadion wypełni się po brzegi naszymi kibicami.”

„Z drużyną narodową nie mam jeszcze żadnego trofeum. Mistrzostwo Świata to jeden z najważniejszych moich celi w tym sezonie.”

„Gra w reprezentacji jest inna od tej w Realu Madryt. Jest to czysty futbol.  klubach piłkarze przychodzą i odchodzą. Tutaj wszyscy bronimy barw naszego kraju, walczymy o ten sam cel. Wygranie Mistrzostwa Świata jest celem każdego z nas.”

„Kiedy przeszedł Asensio miał najdłuższe włosy i wyglądał jak torreador. Cayetano Rivera myślę, że to był on. Trzeba zapytać Ramosa i Nacho, którzy najlepiej wiedzą (śmiech).”

„Marco zasługuje na to, aby być na tym zgrupowaniu. Jest fantastyczny. Ale o tym kto zagra w pierwszej jedenastce decyduje trener. Nie chcę się w to mieszać.”

„Bardzo dobrze się dogaduję z Piqué. Nie było problemu między nimi. Gramy w karty, dzieliliśmy pokój… Prosiłbym was, fanów, abyście nie gwizdali na niego. Jeśli gwiżdżesz na Piqué to tak naprawdę gwiżdżesz na całą reprezentację. ”

„Gwizdy na Bale’a? Ze wszystkiego trzeba wyciągać wnioski. Jest to ważny gracz dla Realu Madryt. Bernabéu wymaga od niego wiele i to normalne, że czasami takie są reakcje. ”

„Trudno jest prowadzić taką kadrę jaką ma Real Madryt i sprawić, że wszyscy są zadowoleni. To fantastyczna praca Zidane’a.”

„Klub okazał mi wielkie zaufanie. Staram się za to odwdzięczyć jak tylko mogę. Być może będę grał bardzo dużo, więc muszę dbać o siebie. Negocjujemy w sprawie mojego drugiego kontraktu, który obowiązywałby do 2022 roku. Mam nadzieję, że niebawem wszystko zakończy się po myśli obu stron. Osobiście chciałbym tu być do końca życia.”

„Każdy ma swoje priorytety. Nie potrzebuje 100 milionów, aby być szczęśliwym. Wolałbym zarabiać mniej i być w Realu Madryt. Odejście byłoby dla mnie równoznaczne z dołączeniem do klubu, który nie jest i nigdy nie będzie Realem Madryt.”

„Do Superpucharu Hiszpanii przystąpiliśmy w dobrym czasie. Zaraz po zdobyciu tytułu pokonując Manchester United. Zagraliśmy dobry mecz na Camp Nou. Sprawa Neymara trochę wpłynęła na postawę Barcelony, odszedł w dziwny sposób.”

„Jestem młody i chce walczyć o Mistrzostwo Świata.”