Carvajal z nową umową!

Embed from Getty Images

Dani Carvajal odnowił dzisiaj swój kontrakt z Realem Madryt. Hiszpański prawy obrońca będzie grał na Santiago Bernabéu do 30 czerwca 2022 roku.

Carvajal odnowił swój kontrakt i jego obecna umowa kończy się dopiero 30 czerwca 2022 roku. Jutro o 14 na Santiago Bernabéu odbędzie się konferencja prasowa, w której uczestniczyć będzie prawy obrońca Los Blancos.

Dani Carvajal od sezonu 2013/2014 jest podstawowym prawym obrońcą Realu Madryt. Od kilku lat razem z Marcelo tworzą być może najlepszy duet bocznych obrońców na świecie. Hiszpan przez wielu jest uważany za najlepszego zawodnika grającego na tej pozycji. Serwis Transfermarkt wycenia go na 32 miliony euro, co czyni go najdroższym prawym defensorem na świecie.

Dani jest wychowankiem Realu Madryt, ale w sezonie 2012/2013 występował w niemieckim Bayerze Leverkusen. Występował za naszą zachodnią granicą zaledwie przez jeden sezon, ale to wystarczyło żeby pokazać swoją wartość i przekonać włodarzy Realu Madryt do ponownego ściągnięcia go do Hiszpanii.

Carvajal zagrał dla Realu Madryt 166 razy. Zdobył cztery bramki i 26 asyst. W zeszłym sezonie był najlepiej asystującym obrońcą w Lidze Mistrzów. Hiszpan grając dla Królewskich zdobył jedenaście trofeów, w tym trzykrotnie najbardziej prestiżowe trofeum klubowe w Europie.