Carvajal czy Danilo?

Carvajal za czasów Ancelottiego był niepodważalną częścią pierwszej drużyny Królewskich. Włoch bardzo wierzył bowiem w umiejętności i talent młodego piłkarza, którego sprowadził z Bayeru Leverkusen. Pozycja jaką zdołał zbudować w zespole przetrwała również czasy Beníteza, a teraz pora na Zidane’a.

Ze względu na wybory poprzednich szkoleniowców w cieniu kolegi pozostawał ciągle Danilo, który nie potrafił wybić się na pierwszy plan, a możliwość gry otrzymywał zazwyczaj pod nieobecność kontuzjowanych.

W zimie ubiegłego roku Real Madryt zaskoczył wykładając za Brazylijczyka aż 30 milionów euro. Zarząd miał jednak konkretne powody – piłkarz Porto przekonał ich do siebie przede wszystkim formą fizyczną i doświadczeniem. Miał dać ‚powiew nowej krwi’, ale skończyło się na drugoplanowej roli i zmienniku dla Carvajala.

Po przybyciu Beníteza, Hiszpan zgubił nawet kilka zbędnych kilogramów i ciągle ciężko było wygryźć go z wyjściowej jedenastki. Kontuzje sprawiły natomiast, że mimo wszystko wielokrotnie pozwolił Danilo na zademonstrowanie swoich umiejętności, ale koniec końców, role nie zmieniły się. Teraz, pod ‚rządami’ Zidane’a znów ważniejszy będzie Carvajal.