Chelsea komplikuje transfer Hazarda

Embed from Getty Images

Real Madryt jest bardzo zdeterminowany, aby pozyskać w tym okienku transferowym belgijski duet z Chelsea. Sfinalizowanie transferów Thibauta Courtois oraz Edena Hazarda nie będzie jednak niczym łatwym, szczególnie w przypadku tego pierwszego.

W przeciwieństwie do bramkarza reprezentacji Belgii, którego kontrakt wygasa w czerwcu 2019, Edenowi zostały jeszcze dwa lata, aby wypełnić umowę. Zawodnik wprawdzie odrzucił kilka ofert odnowienia kontraktu (w tym ostatnią, gwarantującą mu zarobki w wysokości 18 milionów euro rocznie), jednak nie skłania to Chelsea do obniżenia ceny.

Jego status gwiazdy i fantastyczna postawa na mundialu nie ułatwiają sprawy. Angielski klub nie chce się z nim rozstawać, pomimo że sam zawodnik wyraził chęć zmiany barw klubowych. Jak informował brytyjski The Times, londyński klub ustalił już, że rozważy oferty opiewające na 200 milionów funtów (około 226,5 miliona euro).

Negocjacje z Romanem Abramowiczem nigdy nie są łatwe, a zdobycie przez Hazarda Srebrnej Piłki na Mistrzostwach Świata mocno winduje jego cenę. Jeśli Królewscy chcą sprowadzić do siebie Belga, czekają ich bardzo trudne rozmowy.