Piłkarze nie dogadują się z Benítezem

1689594-35790386-1600-900

Rafael Benítez popada w coraz większy konflikt z piłkarzami Realu Madryt. To co najbardziej irytuje zawodników to brak szacunku ze strony trenera oraz nadmierne wyzwiska w ich kierunku podczas meczów i treningów. W ostatnim czasie głośno wypowiada się na ten temat Cristiano Ronaldo. Portugalczykowi nie odpowiada gra na „dziewiątce” czym tłumaczy swój słabszy okres. O nieporozumieniu między nimi mówi się już od dawna, właściwie kilku miesięcy. Dziennik „El Confidental” napisał, że przed wyjazdem na mecz z Sevillą, Ronaldo podczas spotkania z Florentino powiedział, że:

„Z tym trenerem nic nie wygramy”

Ewidentnie widać, że Portugalczykowi nie podoba się gra w Realu. Na boisku jest często jakby nieobecny, a poza boiskiem , w udzielanych wywiadach wspomina, że jest otwarty na ofertę każdego klubu i ligi. Jednak mimo tego ostatnio powiedział, że jego marzeniem jest gra w Realu. W wypowiedziach zauważa się paradoks. Czy taka jest prawda i Cristiano myśli o odejściu, czy też jest to robienie na złość Rafie? W końcu takie słowa mogą zirytować trenera. Florentino tak skomentował słowa z ust piłkarza:

” Jeśli ktoś zapłaci klauzulę odstępnego, niech sobie idzie”.

Klauza za CR7 wynosi miliard euro , choć spekuluje się w Madrycie, że piłkarz byłby skłonny odejść za 120-140 mln euro. Wiadomo jednak, że miliard to ogromna kwota, nawet ponad 100 mln jest to obciążenie finansowe dla klubu i nikt nie wyda tak dużej kwoty za jednego piłkarza. Czy dlatego takie słowa powiedział Cristiano? Może wie, że mało kto byłby skłonny go kupić, a konflikt między trenerem a piłkarzami Realu zostaje dalej nagłaśniany.

Innym przykładem jest Jese. Podczas, gdy Karim Benzema jest niedostępny młody Hiszpan miał go zastępować. Okazało się jednak, że nie dostawał wielu szans na pokazanie swoich umiejętności, nie tyle ile oczekiwał. Wracając  do Benzemy, ten był rozczarowany, że pomimo świetnej formy opuszczał boisko przed ostatnim gwizdkiem arbitra, mimo faktu, że inni nie błyszczeli formą. Isco wścieka się, że ciągle nie jest piłkarzem pierwszego składu. Obecnie gra w podstawowej jedenastce, bo Benitez nie ma innego wyjścia, ale w przypadku, gdy ofensywni piłkarze są dostępni to Andaluzyjczyka brakuje w wyjściowym składzie. Kapitan Królewskich Sergio Ramos jest niezadowolony z faktu, iż Rafa krytykuje go wyraźnie w towarzystwie kolegów, Ramos uważa, że trener nie powinien podważać jego ambicji, kiedy to właśnie Sergio ma największy wpływ na piłkarzy i jest ich niejako „dowódcą”. Na trenera Realu skarżyli się również Bale, James czy Modrić. Niedomówień jest sporo a Benitez nie zamierza z nikim rozmawiać i dostosowywać się do piłkarzy. Na chwilę obecną klub zmieni trenera jeżeli nie wygra Ligi Mistrzów bądź Primera División. Potencjalnymi następcami są Jose Mourinho oraz Joachim Loew.