Ćorić nie dołączy do Realu Madryt

Ante Ćorić odrzucił oferty Realu Madryt i Chelsea w celu pozostania w Dinamo Zagrzeb. Nastolatek jest obserwowany przez najlepsze kluby w Europie, ale mówi, że jest szczęśliwy i chce pozostać w Chorwacji w najbliższej przyszłości.

Ćorić jest uważany za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników w europejskim futbolu. To kolejne nazwisko, które wprawiło w ruch telefony europejskich skautów i agentów. W listopadzie 18-latek oświadczył, że chce opuścić Dinamo po braku regularnej gry, ale od tego czasu zmienił zdanie.

„Jestem bardzo szczęśliwy z zainteresowania Realu Madryt i Chelsea, ale nie chcę tam grać.  Oni mnie wyślą na wypożyczenie, być może do mniejszego klubu lub gorszej ligi”.

18-letni pomocnik trafił do Dinama w lipcu 2013 roku. Wcześniej grał w młodzieżowym zespole Red Bulla Salzburg. W bieżącym sezonie rozegrał 17 meczów w lidze chorwackiej. Strzelił w nich 2 gole i zaliczył 3 asysty. Zanotował również cztery występy w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jego kontrakt ze stołeczną drużyną obowiązuje do końca czerwca 2020 roku.  W Realu występuje obecnie dwóch piłkarzy z Chorwacji, Mateo Kovacić i Luka Modrić.