Courtois: Odczuwam dumę z bycia częścią najlepszego klubu na świecie

Embed from Getty Images

Po oficjalnej prezentacji na Santiago Bernabéu, Thibaut Courtois udzielił wywiadu dla RealMadrid TV. Od lat gram w piłkę nożną, mam doświadczenie i wiem, że mogę podjąć to wyzwanie. Chcę zacząć trenować i grać z moimi nowymi kolegami, mówił.

Co czułeś, gdy zostałeś zaprezentowany jako nowy zawodnik Realu Madryt?

Ogromne szczęście i dumę z bycia częścią najlepszego klubu na świecie. To wielki zaszczyt.

O czym pomyślałeś, gdy zobaczyłeś trzynaście zdobytych przez Real Pucharów Europy?

O wielkości Realu Madryt, te puchary pokazują, kto jest najlepszy na świecie. W głowie miałem także to, że chcę wygrać Ligę Mistrzów w tej koszulce.

W jaki sposób chłopiec, który zaczynał grać jako lewy obrońca, stał się bramkarzem i dołączył do grona najlepszych na świecie na swojej pozycji?

To proste. Moi rodzice i rodzeństwo grali w siatkówkę [siostra Thibauta, Valérie Courtois, jest zawodową siatkarką i w sezonie 2014/2015 reprezentowała barwy Budowlanych Łódź – przyp. red.], gdy byłem mały, mieliśmy boisko – uwielbiałem się rzucać i można powiedzieć, że wtedy coś się zaczęło. Na początku grałem jako lewy obrońca, ale wskutek rotacji wylądowałem na bramce. Na tej pozycji dostrzeżono u mnie talent i tak zostało.

Jak podchodzisz do wyzwania, jakim jest Real Madryt?

Z dużym entuzjazmem. Z głodem nowych tytułów i z chęcią bycia konkurencyjnym. Nie mogę się doczekać. Myślę, że każdy kto przychodzi do tego klubu wie, że wymagania są bardzo wysokie, jednak ja jestem gotowy. Od lat gram w piłkę nożną, mam doświadczenie i wiem, że mogę podjąć to wyzwanie. Chcę zacząć trenować i grać z moimi nowymi kolegami.

Co możesz wnieść do Realu Madryt i co charakteryzuje cię jako bramkarza?

Jestem typem bramkarza, który przekazuje spokój, czuję się pewnie w powietrzu i mam dobry refleks. Dzięki swojemu wzrostowi czasem mogę sięgnąć tam, gdzie innym bramkarzom się nie udaje. Mam doświadczenie, walczyłem w różnych rozgrywkach. Jeśli chcesz zdobywać tytuły, to potrzebujesz w swojej drużynie zwycięzców i uważam, że mogę w tej kwestii dołożyć coś od siebie. Jestem tutaj, aby pomóc zespołowi.

Wyróżnia cię dobry refleks, wykonujesz wiele ćwiczeń w tym kierunku czy to może coś wrodzonego?

Pewne rzeczy przychodzą mi naturalnie, dzięki temu, że w młodości grałem w siatkówkę, jednak można to również wyćwiczyć. Koniec końców jednak chodzi o to, czy masz w sobie to coś. Jeśli masz, możesz nad tym pracować i się rozwijać. Mam to szczęście, że pomimo mojego wzrostu, szybko reaguję. Pozostanie zwinnym ma dla mnie ogromne znaczenie.

W nadchodzącym sezonie staniecie do walki o pięć tytułów, co musicie zrobić, aby zdobyć wszystkie?

Rywalizacja na każdej pozycji w kadrze ma bardzo duże znaczenie, każdy musi czuć, że jest ważny i musi walczyć o miejsce. Trzeba podchodzić do tego sezonu z ekscytacją. Jestem pewien, że drużyna jest gotowa. Czuję się dobrze i nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł pokazać swoje przygotowanie.

Na koniec, czy chciałbyś przekazać wiadomość kibicom, którzy będą cię wspierać?

Hola wszystkim madridistas! Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogę być częścią tego wspaniałego klubu. Razem z kolegami zrobimy wszystko, by wygrać tytuły. Zostawię wszystko na boisku dla tego herbu i koszulki. ¡Hala Madrid!