Cristano nie może ufać partnerom z BBC

Embed from Getty Images

Cristiano Ronaldo jest najważniejszym graczem Realu Madryt. Jest najlepszym strzelcem w drużynie. Teoretycznie kiedy nie ma go na boisku z powodu zawieszenia lub kontuzji jego rolę powinni przejąć Gareth Bale czy Karim Benzema. Właśnie. Powinni.

Cristiano od momentu, w którym powstało BBC nie zagrał w około czterdziestu meczach Realu Madryt. W sezonie 2013/2014 Bale i Benzema wzięli sprawy w swoje ręce, gdy Portugalczyka nie było na boisku. Zdobyli wówczas łącznie trzynaście bramek (odpowiednio dziewięć i cztery). Jednak w tym samym okresie także Di María , Morata i Isco i mieli na swoich kontach tyle samo bramek co Francuz, mimo, że to Benzema na co dzień występował z Cristiano w ataku.

Warto zaznaczyć, że tylko w jednym sezonie Gareth Bale zdobył najwięcej goli właśnie pod nieobecność Cristiano. Był to sezon 2015/16. Innymi zawodnikami, którzy podobnie jak wspomniany wyżej Walijczyk strzelali wiele goli pod nieobecność Ronaldo byli: James (sezon 2014/15), Morata (sezon 2016/17). Jak do tej pory w sezonie 2017/18 to Marco Asensio godnie zastępuje zawieszonego Cristiano.

W sezonie 2014/15 Karim Benzema strzelił tylko dwa gole w pięciu meczach bez Cristiano. Taki sam wynik osiągnęli wówczas także Ramos, Jesé i Varane.  Natomiast Bale, Chicharito i Isco zdobyli po jednej bramce.

W ubiegłym sezonie zawodników, którzy pod nieobecność Cristiano, brali na siebie ciężar strzelania goli było wielu. I były to bardzo dobre liczby: Morata (jedenaście), James (dziesięć) i Asensio (sześć), Benzema (cztery), Bale (dwa).

W tym sezonie, kiedy Cristiano nie rozegrał jeszcze ani jednej kolejki ligowej oraz przegapił mecz rewanżowy o Superpuchar Hiszpanii, a w pozostałych rozegrał tylko 31 minut (zdobył jednego gola!), Gareth Bale i Karim Benzema ponownie nie spełniają oczekiwań. Zdobyli tylko po jednym golu. To zdecydowanie za mało, aby móc liczyć na nietykalność nawet pod nieobecność Ronaldo. Wciąż pozostały dwa mecze kary dla Cristiano i jeśli pozostali członkowie BBC chcą zmienić ten trend powinni przejąć stery w zespole.