Cristiano: Bez ciężkiej pracy, sam talent nie wystarcza

Właśnie zakończyła się ostatnia konferencja trójki nominowanych do Złotej Piłki przed galą.Cristiano, Neymar i Messi podczas udzielania wypowiedzi wykazywali się wielkim szacunkiem do siebie nawzajem.

W okolicach 20:00 poznamy najlepszego piłkarza świata ubiegłego roku. Zdecydowanym faworytem jest czterokrotny zdobywca tej nagrody, Leo Messi. Mimo, że Cristiano zdobył najwięcej bramek w roku kalendarzowym to znacznie na szalę Argentyńczyka przechylają wielkie triumfy zdobyte z Barceloną w tym Liga Mistrzów. Neymar prawdopodobnie tak jak rywale z poprzednich lat będą tylko tłem dla tej wspaniałej dwójki. Lecz warto pogratulować Brazylijczykowi że mimo tak młodego wieku jest w takim miejscu.

CRISTIANO:

„To jest szczególne wyróżnienie, aby znajdować się już tu po raz ósmy tak jak Messi. Przez cały rok pracujesz aby znajdować się w tym wspaniałym gronie. Jest to najważniejsza indywidualna nagroda, jest  to unikalne i wspaniałe trofeum. Moje ulubione słowa to poświęcenie i ciężka praca. Trzeba być poważnym i w pełni skupionym swojej pracy. Bycie tutaj po raz ósmy nie jest zbiegiem okoliczności głównie to zawdzięczam swojej pracy. Z samym talentem nie da się tak daleko zajść. Uwielbiam grać w piłkę nożną i bić rekordy.”

„Lewa noga Messiego jest świetna, też bym chciał grać tak lewą nogą.”

„Na początku mojej kariery w Manchesterze, kiedy przyjechałem poprosiłem o 28, ale trener powiedział nie. Dodał także że chciałby, żebym grał z numerem 7. Na początku trochę się bałem, ponieważ David Beckham przede mną nosił ten numer. Od tamtego czasu 7 to mój szczęśliwy numer.”

NEYMAR:

„Chciałbym mieć takie nogi jak oni oboje.”

„Jestem bardzo szczęśliwy że mogę tu stać obok tych dwóch wspaniałych piłkarzy, których podziwiam.  Mam nadzieję że jeszcze kiedyś tu wrócę i znowu doznam zaszczytu jakim jest uczestniczenie w tej gali jako jeden z nominowanych do tak wielkiej nagrody. To, że tu jestem zawdzięczam również wspaniałym wynikom mojej drużyny i z tego powodu chciałbym bardzo podziękować kolegom z drużyny. Myślę że każdy z wielkich piłkarzy ma określone cele, moim jest żeby jeszcze tu wrócić. To jaką historię tworzą Messi i Cristiano z roku na rok jest naprawdę imponujące.”

„Podziwiam Messiego na boisku a także po za nim, jest wspaniałą osobą. Stał się wręcz moim idolem. Jest nominowany do dziewięciu lat, więc jest naprawdę dla mnie przykładem aby spróbować być takim jak on i pobić wiele rekordów. Mam nadzieję że jestem w stanie pójść w jego ślady.”

MESSI:

„Wymieniłbym wszystkie Złote Piłki na mistrzostwo świata. Od zawsze stawiam osiągnięcia drużynowe przed indywidualnymi.”

„Tak jak Cristiano mówił, być tu tutaj to po prostu przyjemność, to piękna rzecz. Jestem tutaj aby spróbować i cieszyć się razem z nim z obecności tutaj. Jeżeli wygram ja lub ktoś inny z nominowanych dużo się nie zmieni. Co roku staram się grać lepiej niż w poprzednich latach. W ubiegłym roku udało mi się wygrać prawie wszystko, mieliśmy niesamowity rok. Myślę że to wszystko możemy zawdzięczać bardzo dobrej pracy. Nasz rok był pełen szczęścia i zwycięstw, to był naprawdę wspaniały rok dla mnie i kolegów z mojej drużyny.”

„Nie sądzę że Neymar jest czyimś zastępcą. Jest sobą i wielkim piłkarzem. Będzie ewoluował i się rozwijał w przyszłości. Ma wszystko żeby w przyszłości stać się najlepszym piłkarzem.  Ma wszystko, czego potrzebuje, aby to zrobić. Oprócz bycia niezwykłym zawodnikiem to wspaniały człowiek.”