Cristiano bezapelacyjnie najlepszy w 2015

Cristiano po raz kolejny udowodnił, że indywidualnie jest ponad Messim. Znaczna część opinii publicznej jest jednak przekonana, że to Argentyńczyk otrzyma Złotą Piłkę, a niektórzy stawiają jeszcze Neymara przed Ronaldo. Pomimo tych opinii, to niepodważalnym faktem jest, że to Portugalczyk ma najwięcej bramek.

Złota Piłka to nagroda dla najlepsza zawodnika minionego roku, i choć bieżący jeszcze się nie skończył, to wiele osób już wie, komu przyznałoby tę nagrodę i jest to Messi. Jedynym aspektem w jakim możemy porównać ich indywidualne osiągnięcia, jest liczba strzelonych bramek. Ronaldo strzelił pięć bramek więcej od zawodnika Barcelony, a rozgrał jeden mecz mniej.

W tym momencie Cristiano ma na koncie 50 bramek, na ich strzelenie potrzebował 49 spotkań. Messi rozegrał jeden mecz więcej (50), ale strzelił „tylko” 45 goli. Trzeba jednak przyznać, że Argentyńczyk zmagał się z kontuzją, więc jego dorobek mógłby być nieco większy.

Wiele osób przestało postrzegać już Ronaldo jako jednego z najlepszych na świecie. Liczby jednak nie kłamią i jeżeli to one by decydowały, to właśnie Portugalczyk po raz trzeci z rzędu powinien otrzymać Złotą Piłkę. Cokolwiek by się nie stało, to zawodnik Realu Madryt może być dumny ze swoich osiągnięć.