Cristiano: Dla mnie każdy nowy rok jest wyzwaniem

Skrzydłowy Realu Madryt został najlepszym piłkarzem roku wg Globe Soccer!

Cristiano Ronaldo otrzymał nagrodę w plebiscycie na Najlepszego Piłkarza Roku Globe Soccer, organizowanym w Dubaju w dniach 27-28 grudnia. Z tej okazji Portugalczyk krótko podsumował miniony rok i osiągnięte w nim sukcesy.

– Jak już mówiłem, to był mój wymarzony rok, zarówno pod względem indywidualnym, jak i zespołowym. Prawdopodobnie był to mój najlepszy jak dotąd rok. Wygraliśmy z Realem Madryt Ligę Mistrzów. Z reprezentacją Portugalii po raz pierwszy zdobyliśmy tak ważny tytuł. Udało mi się także wygrać Złotą Piłkę, a później jeszcze Klubowe Mistrzostwa Świata. Czy mógłbym prosić o więcej? Ludzie nadal wątpią we mnie, w Real Madryt, w reprezentację Portugalii, ale teraz macie dowód: wygraliśmy wszystko. To był niesamowity rok. Jestem bardzo szczęśliwy. Chciałbym podziękować moim kolegom z Realu Madryt, reprezentacji i selekcjonerowi Fernando Santosowi, który jest tutaj z nami i wygrał nagrodę dla najlepszego trenera na świecie. Jestem bardzo zadowolony, to był fantastyczny rok indywidualnie i kolektywnie. W nadchodzącym postaramy się zrobić to samo. Wiemy że będzie to bardzo trudne, prawie niemożliwe, ale dla mnie każdy nowy rok jest wyzwaniem. Zawsze będę starał się dawać z siebie wszystko – powiedział Cristiano.

W kategorii Najlepszy Klub Roku zwyciężył Real Madryt, a nagrodę dla Najlepszego Trenera Roku otrzymał Fernando Santos (selekcjoner reprezentacji Portugalii). Prezes Los Blancos pojawił się na gali i udzielił krótkiego wywiadu.