Cristiano: „Moim marzeniem jest zakończenie kariery w Realu”

Cristiano Ronaldo udzielił wywiadu dla World Soccer, w którym ocenił swoją obecną sytuację w Realu Madryt. Portugalczyk przyznał, że w tym roku jest znacznie więcej konkurentów do Złotej Piłki i powtórzył ponownie, że jego marzeniem jest zakończenie kariery w Realu Madryt.

Nie wyobrażałeś sobie, że można wygrać tyle Złotych Butów?:
Wcale. Myślałem, że można wygrać jeden lub dwa, ale nie cztery. Jednak czasem zdarzenia ułożą się w takim ciągu, że popychają cię do celu. W tym ostatnim, na przykład, zacząłem sezon od dużej ilości goli i pomyślałem.: „OK, gram dobrze i będę to kontynuował.”. 

Przemiana Cristiano w Madrycie:
Moja sytuacja się nieco zmieniła. Mój instynkt strzelecki również, ale to jest coś, czego się uczysz z czasem. Możesz sam zobaczyć jak się zmieniałem w czasie mojej kariery do dnia dzisiejszego.

Przejście na emeryturę w Realu Madryt:
Mam trzydzieści lat i spokojnie mogę grać jeszcze przez pięć, czy sześć lat. Chcę wygrywać będąc częścią najlepszego klubu na świecie. Mam kontrakt do 33 lat. Jak już mówiłem wiele razy, moim marzeniem jest zakończenie kariery w Realu Madryt, ponieważ tutaj czuję się dobrze, czuję się potrzebny.

Rywale o Złotą Piłkę 2015:
Jest wielu dobrych napastników w Europie: Rooney, Agüero, Lewandowski, Neymar… Benzema równiez gra dobrze, także Luis Suárez, zobaczymy na koniec roku jak to będzie.

Wiek nie jest wymówką:
Nie zauważam różnicy podczas, gdy miałem 25 lat. Wiele osób mówi, że po trzydziestce zaczyna się tracić umiejętności. Ja tak nie mam, bo jeśli dbasz o siebie, pracujesz, trenujesz i robisz inne rzeczy, nie wykazujesz podobnych rzeczy. Jeśli jesteś ostrożny, to możesz grać do czterdziestki.

Ciągłe doskonalenie:
Zawsze chcę się poprawiać we wszystkim, co robię.