Cristiano najlepszym piłkarzem 2016 roku!

Cristiano Ronaldo został wybrany najlepszym piłkarzem 2016 roku według FIFA! Swoją kolejną już nagrodę po Złotej Piłce od France Football, odebrał dzisiejszego wieczoru na uroczystej gali w Zurychu. Tuż za nim uplasowali się natomiast Leo Messi i Antoine Griezmann.

Portugalczyk kolejne indywidualne wyróżnienie zawdzięcza bardzo ciężkiej pracy. Ten rok,  jak sam powtarzał w wywiadach – był najlepszym w jego karierze. Z Realem Madryt sięgnął po Puchar Ligi Mistrzów, Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwo Świata. Z Reprezentacją Portugalii natomiast wygrał w końcu wymarzone Mistrzostwo Europy. Teraz może wreszcie powiedzieć, że ma już wszystko, bo w jego kolekcji znajdują się zarówno trofea osiągnięte z klubem, jak i z reprezentacją.

W minionym roku, Cristiano musiał walczyć jednak także z ciężką kontuzją, która wykluczyła go meczu finałowego Mistrzostw Europy we Francji. Rehabilitacja na szczęście przebiegła zgodnie z planem, a piłkarz na początku nowego sezonu wrócił na boisko i choć początkowo nie było różowo, to nie musieliśmy długo czekać, by wrócił do swojej optymalnej formy i strzelania goli. Jeżeli już mowa o bramkach, to warto przypomnieć, że w minionym roku został też najlepszych strzelcem w historii Realu Madryt. Bez wątpienia był to więc dla niego okres niezapomniany …