Cristiano: „Nie jestem kosmitą”

Cristiano Ronaldo w wywiadzie dla ESPN powiedział, że owszem miał kiepski początek sezonu, ale wszystko powinno być już lepiej. Poza tym stwierdził, że to normalne i każdy piłkarz czasami przechodzi przez gorsze momenty. „To nie jest kwestia tylko problemów osobistych, lecz również fizycznych, ale nie chcę podawać tutaj żadnych wymówek. Nie jesteśmy kosmitami i ja też nim nie jestem, więc mam prawo mieć słabszy okres.”

„Wszyscy przechodzimy przez gorszy czas. To normalne – wszyscy mamy te dobre i złe momenty. Teraz chciałbym jednak poprawiać się z meczu na mecz oraz pomagać Realowi Madryt i zaliczyć również dobry sezon na poziomie indywidualnym.”

Gwiazdor Królewskich zwierzył się też , że cierpiał, ale nie ujawniał tego.
„Nigdy nie powiem ani tobie, ani nikomu innemu co się stało, bo zostanie tylko ze mną, ale mogę powiedzieć, że na początku miałem pewne problemy. Teraz jest lepiej, czuję się lepiej i widać to na boisku.”

Co więcej Portugalczyk nie uznaje, że walka o Złotą Piłkę jest już przegrana pomimo braku tytułów zdobytych z drużyną. „Myślę, że to był świetny sezon na poziomie indywidualnym. Jestem na dobrej pozycji, ale Messi i Neymar też na takiej są, bo wygrali Champions League i dlatego w tym roku wszystko będzie bardziej skomplikowane, ale nie niemożliwe. Jestem zadowolony i szczęśliwy, że zostałem nominowany. Niech wygra najlepszy.”