Cristiano odbierze Trofeo Pichichi

Embed from Getty Images

W poniedziałek o godzinie 12:30 w siedzibie dziennika Marca, Cristiano Ronaldo odbierze Trofeo Pichichi za miniony sezon. Na gali obecnych będzie wiele gwiazd ligi hiszpańskiej, ale to Portugalczyk został wyróżniony, jako król strzelców. W ten sposób po raz kolejny zapisze się na kartach historii.

Piłkarz Królewskich zdobył 48 bramek i udowodnił, że jest najlepszym strzelcem na Półwyspie Iberyjskim. Trafiał zarówno w meczach ze słabszymi drużynami, jak i przeciwko o wiele silniejszym rywalom, zmuszając tym samym Barcelonę, by o mistrzostwo kraju walczyła aż do ostatniej kolejki.

Cristiano zaliczył między innymi hat tricka z Deportivo na wyjeździe, cztery gole z Elche na Santiago Bernabéu i pięć bramek z Granadą, również u siebie. Dla tych którzy twierdzą, że Ronaldo nie strzela przeciwko „zespołom ważniejszym”, warto wspomnieć o dwóch trafieniach przeciwko Barcelonie, hat-tricku na Sánchez Pizjuán czy też bramce z Atlético Madryt.

48 goli jest najlepszym wynikiem Portugalczyka w sezonie ligowym – poprawił swoje osiągnięcie z 2010/11 (41 bramek) 2011/12 (46 bramek). Można więc śmiało powiedzieć, że Królewscy mają prawdziwy skarb w ataku, dzięki któremu kibice mogli przeżywać już wiele pięknych wieczorów.