Cristiano, Pérez i klub Real Madryt z nagrodami Globe Soccer

Cristiano Ronaldo, Florentino Pérez oraz klub Real Madryt zostali nagrodzeni na dzisiejszej gali Globe Soccer. Dla Portugalczyka jest to dziewiąte osiągnięcie w tym roku. Wcześniej Globe Soccer odbierał w 2011, 2013 i 2014 roku. Tytuł najlepszego trenera zgarnął selekcjoner Portugalii, Fernando Santos, najlepszym arbitrem został Mark Clattenburg, a agentem Mino Raiola.

Prezydent klubu, Florentino Pérez, z tej okazji udzielił krótkiej wypowiedzi.

Historia Realu Madryt:
„Trudno jest wyjaśnić czym jest Real Madryt. Mamy 11 Pucharów Europy, 32 Ligi, 5 mistrzostw świata… w 2000 roku odziedziczyłem najlepszy klub XX wieku. To co robię to staram się nadal utrzymywać mit i legendę Realu Madryt. Początek tego wszystkiego nadszedł w latach 50. z Santiago Bernabéu i Di Stéfano.”

Nowy stadion:
„Real Madryt ma stały obowiązek karmienia tej legendy. Planujemy otwarcie nowego stadionu już od jakiegoś czasu. Chcemy zreformować ikonę Madrytu, która reprezentuje naszą historię i prestiż naszego klubu.”

Jego transfery i sukces Zidane’a:
„Przyszedłem w 2000 roku. Jesteśmy jednym z najlepszych pod względem przychodów. Pozyskałem Figo, Zidane’a, Ronaldo, Beckhama, Owena… potem Cristiano Ronaldo, Kakę, Benzemę, Bale’a, Kroosa…. Łatwo jest być prezydentem klubu, jeśli masz takich zawodników. Z trenerem jest trudniej. Rok temu powołaliśmy Zidane’a i myślę, że podobnie jak był zawodnikiem, tak i teraz zmienia historię. Osiągamy z nim sukcesy.”