Cristiano w 2011 roku potrzebował 15 minut na hattricka z Málagą

Embed from Getty Images

Cristiano Ronaldo do Málagi przybywa w szczytowej formie. Portugalczyk w dwóch ostatnich meczach (Athletic, Roma) trafiał do siatki rywali. W starciu z Romą zdobył też pierwszego gola na wyjeździe od 30 listopada ubiegłego roku. Teraz czas na przełamanie w Lidze. Ronaldo ma dobre wspomnienia z La Rosaleda. 22 października 2011 roku, kiedy to trenerem Realu był Mourinho, a Málagi Pellegrini, Królewscy otworzyli worek z bramkami w 10. minucie spotkania za sprawą Híguaina. Potem przyszedł czas na popis CR7. Gwiazda Realu Madryt skompletowała hattricka w zaledwie 15 minut – trafiał do siatki w 23., 27., i 37. minucie spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 0:4.

Nie był to jednak najszybszy hattrick Cristiano w lidze. W meczu przeciwko Granadzie na skompletowanie trzech goli potrebował zaledwie ośmiu minut, dziewięciu z Getafe w 2013 roku, dziesięciu w starciu z Sevillą w 2011 roku, dwunastu z Levante w 2013 roku i trzynastu z Espanyolem w tym sezonie. W Lidze Mistrzów Cristiano też zaliczył rekordowy hattrick: w tym sezonie skompletował trzy bramki w meczu z Malmö w zaledwie 11 minut.

W tym sezonie napastnik Realu Madryt w Lidze zdobył 21 bramek, tyle samo trafień ma cała drużyna Málagi.