Cristiano: Zapisałem się w historii piłki nożnej, to był mój cel

Embed from Getty Images

Cristiano Ronaldo udzielił wywiadu dla FIFA.com: „Moim celem, odkąd zacząłem grać w piłkę nożną, było zostanie gwiazdą.”

Portugalski napastnik, Cristiano Ronaldo jasne, że zapisał się w historii piłki nożnej, zwłaszcza po tym wszystkim co osiągnął. Przyznaje on, że ten cel można osiągnąć dzięki motywacji do dalszej pracy. Wygranie Euro 2016 z Portugalią było jego „szczytem” w karierze.

„Nie mam wątpliwości. że zapisałem się już w historii piłki nożnej. Było to moim największym marzeniem, odkąd zacząłem kopać piłkę. Staram się być zawsze najlepszy. O to osiągnąłem. Tytuły mówią same za siebie, zarówno te indywidualne, jak i zespołowe. Jestem z tego dumny i jest to moją motywacją do dalszej pracy” – powiedział Cristiano Ronaldo w wywiadzie dla fifa.com.

Cristiano powtarza po raz kolejny, że 2016 rok był prawdopodobnie jego najlepszym w karierze.  W tym sensie, że pomógł zdobyć Portugalii Mistrzostwo Europy. Było to niezwykłe i spektakularne. „Myślę, że był to szczyt mojej kariery, nie chcąc bagatelizować innych trofeów takich jak Liga Mistrzów czy Klubowe Mistrzostwa Świata. Dużo wysiłku kosztowało mnie zdobycie pierwszego tytułu w historii Portugalii.” – mówi.

Wszystkie te tytuły pozwoliły mu zdobyć nową nagrodę „The Best” wydaną przez FIFA. Jest to zasłużona nagroda dla zawodnika, który wykonuje codziennie ciężką pracę, aby co roku być wśród najlepszych.

„Gram w zespole, który daje mi możliwość konkurowania o te trofea. Także gram w kadrze Portugalii. Ten rok był jak sen”- podkreśla madridista.

Portugalski zawodnik przypomina jak w finale Euro 2016 był bardzo zdenerwowany. „Myślę, że moje zachowanie wskazywało na to straszne zdenerwowanie. Zdjęcia również nie kłamią. Ludzie mogli zobaczyć jak byłem zdenerwowany. Myślę, że to była piękna chwila dla Portugalii”. Powiedział także, że w Realu Madryt jest tak samo. „Chcę wygrywać trofea i zdobywać bramki. Postaram się zdobyć jak najwięcej zespołowo, a jeśli będzie to możliwe to także na poziomie indywidualnym” – przyznaje.

Nowe wyzwanie dla Cristiano przyjdzie już w czerwcu, gdy rozpocznie się Puchar Konfederacji w Rosji. „Będzie to mój pierwszy taki turniej, w którym konkuruje Portugalia. Jest to kolejne wyzwanie. Oczywiście wygranie jest naszym marzeniem. Zdajemy sobie sprawę, że będzie to bardzo trudne, będą tam wielkie zespoły, ;ecz w futbolu wszystko jest możliwe.” – przyznaje.

Cristiano Ronaldo wypowiedział się także na temat przyszłości. Przyznał, że bycie trenerem jest bardzo trudne. „Nigdy nic nie wiadomo. Nie wiem, co wydarzy się w przyszłości.” – dodał.