Cristiano: Nie zostaliśmy Mistrzami Europy przez przypadek

Embed from Getty Images

 

Cristiano Ronaldo został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu Rosja – Portugalia, rozgrywanego w ramach Pucharu Konfederacji. Piłkarz strzelił jedynego gola w całym spotkaniu, dzięki czemu jego zespół odniósł pierwsze zwycięstwo w tym turnieju. W ósmej minucie CR7 trafił bowiem z główki do bramki rywala po świetnej centrze Guerreiro. W ten sposób Portugalczyk może pochwalić się już dwoma nagrodami „MVP” w tegorocznym Pucharze Konfederacji (pierwszą odebrał po meczu z Meksykiem).

„Chciałbym podziękować kibicom za to, że wybrali mnie najlepszym zawodnikiem tego spotkania, za to, że na mnie głosowali. Wiedzieliśmy, że gra przeciwko Rosji będzie bardzo trudna, bo mają tutaj ogromne wsparcie fanów. Jesteśmy tutaj po raz pierwszy i jesteśmy z tego powodu oczywiście bardzo szczęśliwi. Jesteśmy na dobrej drodze z czterema punktami i celem, który jest coraz bliżej. Rosja pokazała intensywność, ale byliśmy lepsi i mieliśmy więcej okazji bramkowych. Portugalia to młoda drużyna oraz wspaniały i wymagający trener, który dużo wie o piłce i ma spore doświadczenie. Nie zostaliśmy przecież Mistrzami Europy przez przypadek”.

Portugalczyk rozmawiał z dziennikarzami tylko o minionym meczu i nie poruszał kwestii związanych z Realem Madryt, ewentualnym transferem czy też problemami z hiszpańską skarbówką.