Czterech Brazylijczyków zachęca Neymara do transferu

Embed from Getty Images

Florentino Pérez od kilku lat nie dokonał żadnego galaktycznego transferu. Teraz planuje sprowadzenie kolejnego wielkiego piłkarza na Santiago Bernabéu. Prezes Królewskich chciałby zobaczyć w swoim klubie Neymara, a pomóc ma mu czterech Brazylijczyków. 

Sprowadzenie wielkich piłkarzy nigdy do łatwych nie należy. Zwłaszcza jeżeli są największą gwiazdą klubu takiego jak Paris-Saint Germain. Przy takich próbach wszelka pomoc zawsze jest bardzo cenna. Przy przeprowadzce Neymara do stolicy Hiszpanii kluczową rolę mają odegrać Marcelo, Casemiro, Ronaldo i Roberto Carlos. 

Mundial może być idealną okazją do zwerbowania najdroższego piłkarza na świecie dla Marcelo i Casemiro. Obaj piłkarze są na zgrupowaniu razem z Neymarem i obaj mają z nim świetne relacje. Zwłaszcza wicekapitan Królewskich ma bardzo dobre kontakty z byłym piłkarzem Barcelony. Może zbudować on atmosferę, która ułatwi przeprowadzkę z Paryża do Madrytu. 

Przy ewentualnym transferze pomagają także byli piłkarze Realu Madryt i Brazylii, Roberto Carlos i Ronaldo. Obie legendy piłki nożnej ciepło wypowiadają się o zawodniku PSG. Były lewy obrońca Los Blancos uważa, że Neymar jest świetnym piłkarzem i liczy na to, że razem z Cristiano Ronaldo rozegra znakomite mistrzostwa. 

Działacze Królewskich wciąż pracują nad sprowadzeniem Neymara. Częścią ich strategii jest wsparcie ze strony Marcelo, Casemiro, Roberto Carlosa i Ronaldo. Pod tym względem byłe i obecne gwiazdy Realu Madryt nie zawodzą. Czy to przyniesie pożądany skutek dowiemy się dopiero w trakcie trwania okienka transferowego.