Cztery lata Bale’a

Embed from Getty Images

Dokładnie cztery lata temu, 1 września 2013 roku Gareth Bale został piłkarzem Realu Madryt. Stal się najdroższym piłkarzem Królewskich, lecz wydaje się, że nie spełnił on oczekiwań.

Gareth Bale przez ten okres czasu rozegrał tylko 53% możliwych minut i doznał siedemnastu kontuzji.

Przez 1,461 dni w białej koszulce, Bale zdobył trzy tytuły Ligi Mistrzów, Mistrzostwo Hiszpanii, dwa Klubowe Mistrzostwa Świata oraz dwa razy sięgnął po Superpuchar Europy i jeden Superpuchar Hiszpanii. Mimo tego nie jest piłkarzem nietykalnym. Niebawem jego miejsce w pierwszym składzie Realu Madryt na dłużej może zająć Marco Asensio. Mimo to podczas gry w drużynie Królewskich Gareth Bale popisał się kilkoma akcjami, które na zawsze przejdą do historii. Na przykład gol na 2:1 w finale Ligi Mistrzów z Atlético Madryt w 2014 roku czy przejście Bartry, które zapewniło Realowi Madryt zdobycie Pucharu Króla.

Niestety jednak, tych złych momentów było zdecydowanie więcej. Bale po raz pierwszy został mocno skrytykowany w 2014 roku po wyjazdowym meczu z Sevillą. Bowiem przy remisie zszedł poza boisko, by zmienić buty. Drużyna z Andaluzji wykorzystała moment gry w przewadze i strzeliła bramkę dającą im zwycięstwo 2:1. Ta przegrana znacznie zmniejszyła szanse Realu Madryt na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Walijczyka krytykują nie tylko dziennikarze, ale również kibice na Bernabéu. Wiele razy był wygwizdywany. Pierwszy raz taka sytuacja zdarzyła się w 2015 roku, kiedy zmarnował wiele dogodnych sytuacji i nie podawał piłki do lepiej ustawionych Cristiano, Jamesa lub Benzemy. Po ostatnim meczu domowym z Valencią, Bale’a również żegnały gwizdy.

Bale miał być następcą Cristiano. Jednak to już się raczej nigdy nie stanie. Każda z sześćdziesięciu ośmiu jego bramek kosztuje Real Madryt dwa miliony euro, biorąc pod uwagę sumę transferu i wysokość rocznej pensji, podzielonych na lata kontraktu.

Z każdym sezonem Bale prezentuje się coraz słabiej. W pierwszym roku jego statystki były bardzo dobre, Walijczyk strzelił 22 bramki i zaliczył 19 asyst. Kolejny sezon to już tylko 9 goli i 5 asyst. Natomiast do dzisiaj, w 2017 roku Bale zdobył tylko 3 gole.

Podczas letniego okienka transferowego pojawiły się oferty kupna Bale’a między innymi od Manchesteru United. Jednak do transferu nie doszło. Piąty sezon Walijczyka w Realu Madryt jest dla niego ostatnią szansą. Jeśli jej nie wykorzysta, odejdzie.