Czy wiesz, że…? #3 Sevilla

Po ostatnim meczu Królewscy mogą się czuć bardzo pewnie przed rewanżem z Sevillą. Zespół z Andaluzji jest bardzo trudnym przeciwnikiem, ale trzybramkowa zaliczka powinna zagwarantować awans do kolejnej rundy. Kolejny mecz to poza tym kolejny powód do podania nowych ciekawostek. Tak więc czy wiesz, że…?

  • W tym roku Sevilla była pierwszym rywalem Realu Madryt. Taka sytuacja miała również miejsce na początku 2003 roku. 2 stycznia 2003 Królewscy pokonali Sevillistas również 3-0 i mecz odbył się także na Santiago Bernabéu. Różnica była taka, że było to spotkanie ligowe, a nie pucharowe.
  • Przejście Sergio Ramosa do stolicy było największych transferem pomiędzy oboma klubami. Trafił on do Realu Madryt z Sevilli w 2005 roku za 27 milionów euro. Do teraz jest najdroższym nastolatkiem w historii Los Blancos. Ogólnie jednak jest on dosyć daleko na liście piłkarzy , za których wyłożono największą sumę w historii Realu. Przed nim znajduje się nieco ponad 20 innych zawodników.
  • Dla porównania najdroższym piłkarzem w historii Sevilli jest Álvaro Negredo. Przeszedł on z Realu Madryt za 15 milionów euro. Jednak napastnik był piłkarzem Królewskich tylko na papierze. Dla dorosłego zespołu nie zagrał on ani razu. Dla Castilli rozegrał z kolei zaledwie jedno spotkanie.
  • Królewscy w ciągu zaledwie kilkunastu dni zmierzą się z Sevillą aż trzykrotnie. W 2013 roku Los Blancos mieli już podobną sytuację, ale wtedy ich rywalem była Valencia. Oba kluby zagrały ze sobą 15 stycznia na Santiago Bernabéu w LaLiga (2-0), 20 stycznia na Mestalla w Copa del Rey (0-5) i 23 stycznia ponownie stolicy w rewanżowym spotkaniu Pucharu Króla (1-1).
  • W sezonie 2015/2016 Sevilla nie wygrała w lidze żadnego meczu na wyjeździe. Jednak dzięki dobrej grze u siebie udało im się zająć dość wysokie siódme miejsce w klasyfikacji końcowej.
  • Real Madryt w ostatnim spotkaniu ligowym wyrównał rekord Barcelony 39 meczów bez porażki. Jednak wciąż nie jest to najlepszy wynik w Europie. Lepsze rezultaty osiągali Nottingham Forest w latach 1977/1978 (40), AC Milan w latach 1992/1993 (42) i Juventus w latach 2011/2012 (43).
  • W poprzednim meczu Benzema po raz dziesiąty pokonał bramkarza Granady. Stał się tym samym drugim z obecnie grających piłkarzem Królewskich, który ma dwucyfrową liczbę goli przeciwko jednemu rywalowi. Pierwszym jest oczywiście Cristiano Ronaldo. Tylko, że Portugalczyk od kiedy przeszedł do stolicy Hiszpanii, strzelił przynajmniej dziesięć bramek już szesnastu różnym ekipom. Blisko dołączenia do tego grona mógł być Gareth Bale, ale Rayo któremu strzelił już dziewięć goli spadło do drugiej ligi.
  • Sevilla do tej pory grała z Królewskimi 155 razy. Więcej razy rywalizowała tylko z Barceloną (158 razy). Real Madryt jest za to zespołem, który strzelił Sevillistas najwięcej bramek w historii (336). Jest to również zespół, z którym zespół z Andaluzji ma najgorszy bilans bramki (-125).