Daily Mail: Ronaldo zasługuje na Złotą Piłkę

Według angielskiego dziennika Daily Mail, Cristiano Ronaldo powinien zdobyć Złotą Piłkę za 2015 rok. Jeśli nagroda będzie traktowana jako ukoronowanie indywidualnych osiągnięć.

Złota Piłka przyznawana jest graczowi, który miał najlepsze indywidualne osiągnięcia w roku kalendarzowym, a nie tylko wisienką na torcie dla tych, którzy wygrali najwięcej trofeów w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Ronaldo został słusznie najlepszy po raz trzeci na świecie w zeszłym roku zaledwie kilka miesięcy po nieudanych Mistrzostwach Świata w Niemczech. Lionel Messi w 2012 pokonał swoich kolegów z Barcelony, Xaviego i Iniestę, którzy wygrali Mistrzostwa Europy w Polsce. Jednak ich indywidualne osiągnięcia zaważyły o wygranej.

Pod względem personalnych osiągnięć Ronaldo miał lepszy rok niż Messi i Neymar. Wysunął się na znaczne prowadzenie w klasyfikacji strzelców wszech czasów Ligi Mistrzów oraz pobił swój własny rekord 11 goli w fazie grupowej. Mimo okraszonego trofeami dla Barcelony roku, to CR7 miał lepszy rok. Nie ma wątpliwości, że Messi i Neymar są błyskotliwi. Wraz z Luis Suarez stworzyli zabójcze trio piłki nożnej MSN,którego nikt nigdy jeszcze nie widział, co czyni osiągnięcie samego Portugalczyka jeszcze lepszym. Nawet mimo kontuzji Bale’a i Benzemy, Ronaldo zdobył w roku więcej goli (54 w 52 grach) niż Messi (48 w 53 grach) oraz Neymar (41 w 53 grach).

W ubiegłym roku Cristiano ukończył 30 lat, 2015 miał być początkiem upadku Ronaldo. Jednak w ciągu ostatnich 12 miesięcy strzelił najwięcej bramek obok Messiego stając się najlepszym strzelcem w Lidze Mistrzów i w historii klubu. Wyprzedzając takie legendy Los Blanos jak: Alfredo Di Stéfano, Ferenc Puskas, Emilio Butragueño, Ronaldo czy Raul. Żaden z nich nie zbliżył się do niespotykanej skuteczności, Ronaldo zdobył 338 goli w 324 meczach. Cristiano wyprzedził Raula grając 400 meczy mniej.

Może jest arogancki, egoistyczny i egocentryczny, ale jego obsesja, aby być najlepszym czyni go doskonałym. Miliony go kochają, miliony go nienawidzą. Jednak on generuje emocje w przeciwieństwie do Messiego, który ubiera coraz bardziej skandaliczne garnitury na czerwonym dywanie. Dwa lata temu były łzy radości, gdy Ronaldo w końcu przełamał hegemonię Messiego jako najlepszego gracza na świecie. W ubiegłym roku jego porywcze „siiii” przyniosło kpiny i memy, ale było kopiowane na terenie całej Hiszpanii w równej mierze przez tych, którzy go kochają i nienawidzą.

Ceremonia wręczenia Złotej Piłki odbędzie się o 18:30.