Dani Alves: Tylko Isco bym wybaczył za kopnięcie Neymara

Obrońca Barcelony Dani Alves twierdzi, że Isco jest jedynym graczem Realu Madryt któremu by mógł wybaczyć za faul na Neymarze podczas ostatniego El Clasico.

Isco zobaczył czerwoną kartkę i pożegnał się z grą po ścięciu Neymar’a podczas meczu na Estadio Santiago Bernabeu i został oficjalnie zawieszony na dwa kolejne mecze.

Hiszpan schodząc z boiska dostał aplauz od fanów Królewskich. Byli zawodnicy Los Blancos Manuel „Manolo” Sanhis oraz Hipolito „Poli” Rincon twierdzą, że Neymar sprowokował kopnięcie poprzez ciągły drybling między przeciwnikami. W odpowiedzi jednak Luis Enrique mówi, że nie ważne co zawodnik robi na boisku, przeciwnik nie ma prawa go skrzywdzić.

Po przeprosinach Isco Alves wypowiedział się w wywiadzie radiowym „El Partido de los 12″, iż jest za tym żeby cała sprawa była już zapomniana.”Isco jest jednym z niewielu graczy Realu któremu bym wybaczył.” Tłumaczy Brazylijski obrońca. „Darzę go taką sympatią, że wybaczyłbym mu wszystko. Czasem może kogoś ponieść i tak własnie się stało w jego przypadku.”

Alves równocześnie nawiązuje do tegorocznych nagród Ballon d’Or i wspomina o wygranej Messiego, podczas gdy pytany o Cristiano Ronaldo twierdzi, że nie powinien znaleźć się nawet w pierwszej trójce nominowanych.

„Leo Messi jest najlepszy na świecie, a Neymar jest drugi.” mówi. „Cristiano nie zasługuje na bycie w trójce kandydatów do Złotej Piłki. W zeszłym roku zasłużył się zdobywając ważne tytuły ze swoją drużyną, ale najlepszy zawodnik na świecie musi mieć więcej wpływu na grę niż samo strzelanie goli. Ludzie zapominają, że to gra zespołowa.”