Deschamps: „Benzema popełnił błąd”

Selekcjoner Reprezentacji Francji, Didier Deschamps stwierdził, iż Karim Benzema popełnił błąd odnośnie szantażu na Valbuenie, w który jest wmieszany. Co więcej zawodnik Królewskich nie tłumaczył się przed trenerem, dla którego aktualnie najważniejsze są relacje między zawodnikami, którzy pozostali w kadrze i jego kwestia zeszła na boczny plan. O całej sytuacji opowiedział w wywiadzie dla Le Parisien.

„Piłkarze mówią teraz w taki sposób, jaki w moich czasach był nie do pomyślenia. Mają inny język.” mówił w związku z decyzją o odsunięciu zawodnika od reprezentacji, którą wcześniej uznał za logiczną zarówno etycznego i moralnego punktu widzenia.

„Fakt, że o zeznaniach, jakie złożył przed sądem możemy czytać w prasie wydaje mi się zbędny. Osoby publiczne osądzane są przez to jeszcze przed zapadnięciem wyroku.” stwierdził pamiętając o zasadzie domniemania niewinności.

Selekcjoner nie wyklucza jednak uczestnictwa Benzemy w Euro 2016, bo jak powiedział „przez sześć miesięcy wiele może się zdarzyć” i przypomniał również, że ostateczna lista powołanych ukaże się dopiero w maju.