Decydujący mecz dla Ramosa

Mecz z Villarealem będzie swego rodzaju egzaminem zarówno dla całej ekipy Królewskich, którzy będą chcieli po raz kolejny udowodnić, że są w wysokiej formie, jak i dla powracającego po kontuzji barku Sergio Ramosa.

Decyzja o tym czy pierwszy kapitan wybiegnie na murawę w podstawowym składzie nie jest jednak tak oczywista jak mogłoby się wydawać, ponieważ sztab szkoleniowy nie chce doprowadzić do odnowienia urazu. Sam piłkarz wierzy mimo wszystko, że jak najszybciej będzie mógł wróć na boisko i pomagać drużynie.

Jeżeli nie zagra jutro możemy być prawie pewni, że zobaczymy go w spotkaniach kończących rok 2015 z Rayo Vallecano (20 grudnia) i Realem Sociedad (30 grudnia). Wiemy jednak, że Hiszpan trenował już normalnie z resztą zespołu, więc powinien być gotowy do gry już na El Madrigal.

Wcześniej planowana operacja barku piłkarza prawdopodobnie nie będzie konieczna, ale jeśli doszłoby do odnowienia kontuzji zawodnik będzie musiał zrobić sobie kolejną przerwę, a wtedy celem będzie powrót na mecz z Valencią na Mestalla (3 stycznia).