Del Bosque: Nie chcę rozmawiać o Benítezie

Selekcjoner drużyny narodowej dokonał przeglądu obecnej sytuacji Realu Madryt przed mikrofonami Radio Marca. Przy okazji zbliżających się Mistrzostw Europy we Francji wypowiedział się na temat kilku zawodników w lidze ale nie chciał zbyt wiele mówić o sytuacji związanej z jego byłym klubem.

Pique i jego kontrowersyjne wpisy w sieci:
„Możesz tego używać albo nie używać [chodzi o Twittera]. Pique nie jest teraz w naszym otoczeniu. Jak przyjedzie na zgrupowanie wtedy zobaczymy. Będziemy szukali lepszej atmosfery w drużynie.”

Odejście Beníteza:
„To jest bardzo trudne do skomentowania. Nie spotkałem żadnego zespołu, który chciałby zmienić trenera. Wraz ze zmianą trenera zawsze nadchodzą zmiany w podejściu piłkarzy. To jest normalne i zawsze tak będzie. Nie znam tej sytuacji i nie chciałbym się o niej wypowiadać. Chciałbym też mniej rozmawiać o Realu Madryt.

Aby zarządzać drużyną gwiazd nie trzeba być bardzo mądrym ale nie można też być zbyt głupim. Wiele razy chcemy być autorytatywni i tracimy przy tym rozum. Będąc w Realu mieliśmy szczęście mając dobrych ludzi i teraz z tym zespołem również je mamy. Musimy pamiętać jednak o tym co mówił Boškov [były trener Realu Madryt w latach 1979-1982] każdy trener jest tyle wart ile jego zawodnicy. Prawdą jest, że z lepszymi piłkarzami jesteś lepszym trenerem