Del Horno: „Była okazja, aby przenieść się do Madrytu.”

Embed from Getty Images

Asier del Horno był jednym z podstawowych zawodników Athleticu Bilbao. Zagrał w ostatnim wygranym meczu Basków na Bernabéu w 2005 roku. W rozmowie z Onda Vasca, Hiszpan potwierdził, że był bliski przejścia do Los Blancos.

Możliwość ubrania białej koszulki

„Teraz myślę, że to był dobry moment na przenosiny do Madrytu i nie mam wątpliwości, że zdecydowałbym inaczej. Po roku w Chelsea pojawiła się lukratywna oferta, lecz miałem pewne problemy, a potem Florentino zrezygnował z tego transferu. Rok później przeszedłem do Valencii. Wtedy zaczęły się moje problemy z kontuzjami. A jak powszechnie wiadomo – w Madrycie trzeba być zawsze gotowym dać z siebie 300% normy.”

Niezwyciężony Madryt i Barcelona

„Dynamiczne rozgrywanie piłki, które w dzisiejszych czasach wiedzie prym w futbolu jest trudne do przezwyciężenia. Wywiezienie punktów z Bernabéu, czy Camp Nou graniczy z cudem. Jest to praktycznie niemożliwe. Cieszę się, że miałem przyjemność powstrzymania takiego giganta na własnym boisku.”

Mecze przeciwko Realowi i Barcelonie są czymś wyjątkowym.

„Uwielbiałem te dni meczowe. Mecze z Realem Madryt czy Barceloną były dla mnie czymś unikatowym. Zarówno te na San Mamés, jak i z dala od domu. Szczególnie dobrze wspominam gry przeciwko Realowi.”