Diego López: „Prawdziwi fani Realu Madryt zawsze mnie wspierali”

goal.com
goal.com

Diego López udzielił wywiadu dla Marca Plus, gdzie opowiedział o swoim okresie w Realu Madryt. Przyznał, że był doceniany przez Mourinho, którego osobiście uważa za najlepszego trenera na świecie. Dodał też, że czuł wielkie wsparcie fanów.Balotelli chce grać dla Realu:

Marzeniem Balotellego jest gra dla Realu Madryt.

Przeprowadzka do Mediolanu:

Kiedy odchodziłem spojrzałem w głąb siebie i przemyślałem ten krok. Trzeba przyjmować konsekwencje swoich decyzji, a ja jestem z niej zadowolony. Przeszedłem do Milanu, nie jest to być może klub tak wielki jak w przeszłości, ale wciąż bardzo duży.

Tegoroczny wybór bramkarza w Realu:

Przeżywałem to jak każdy kibic. Byłem na bieżąco z informacjami, ale na stopie amatorskiej. Gdybym został to mogłem być pierwszym, drugim albo trzecim bramkarzem. Wolę skupić się na teraźniejszości.

Odejście Casillasa:

Odejście Ikera było tym, czego wszyscy wtedy oczekiwali. Jeśli Iker odszedł w taki, a nie inny sposób to dlatego, że sam tak chciał. Klub zawsze szanuje wszystkich graczy, którzy byli z klubem związani. To sprawa osobista jak podchodzi się do odejścia. Niektórzy chcą napisać list, inni samą konferencję prasową, a jeszcze inni w obecności prezydenta.

Zaufanie dla Keylora:

Nie potrzeba w Realu Madryt kolejnego bramkarza. Trzeba dać szansę Keylorowi. Ta sytuacja jest podobna do mojej. Nie grał na początku w Levante, gdy przechodził z Albacete. Tak samo było ze mną w Sevilii.

Wsparcie fanów:

Prawdziwi fani Realu Madryt zawsze mnie wspierali, jestem im za to bardzo wdzięczny.

Carlo Ancelotti:

Nigdy nie widziałem, aby kogokolwiek faworyzował. Miał swój sposób na zawodników, ale nigdy nie było tak, aby ktoś robił to, co chciał. Wziąłem od Carlo wszystko to, co najlepsze. Tak samo jak od Capello.

Mourinho najlepszym trenerem świata:

Być może nie wygrają Premier League, ale będą do końca walczyć, wiem to. On jest najlepszym trenerem na świecie, co pokazał. Trzeba to przeżyć wraz z nim. Rozmawiałem z kolegami z różnych lig, z którymi pracował, i się z tym zgadzają Forma prowadzenia szatni przez Mourinho jest perfekcyjna.

Benítez:

Benítez jest przygotowany do trenowania Realu Madryt na 100 procent. Zawsze uważałem, że to jeden z najlepszych trenerów.

Kovacić:

Talent, który potrzebuje czasu. Podobnie jak Modrić w pierwszym sezonie. Kovacic ma wielki talent.

Nieporównywalny Modrić:

Modrić nie ma sobie równych. Nie jest do zastąpienia obecnie. To jednocześnie „6”, „8” i „10”.

Cristiano kandydatem do Złotej Piłki:

Messi jest wyjątkowy, ale dla mnie Cristiano bardziej. Wpływa na to także serce, bo dzieliłem z nim szatnię i byłem z nim w doskonałych relacjach. Oboje są z innej planety.