Dobrze rozpocząć nowy rok – zapowiedź spotkania CD Numancia – Real Madryt

Embed from Getty Images

Królewscy zagrają dziś swoje pierwsze spotkanie w roku 2018. Oczekiwania są wobec ekipy ze stolicy bardzo duże, ponieważ ostatni rok był jednym z najlepszych w historii. Do kompletu trofeów zabrakło jedynie Pucharu Króla. Kibice największych klubów zawsze oczekują progresu względem poprzedniego sezonu. Dlatego też nadchodzące dwanaście miesięcy muszą piłkarze Zizou wykonać niemal perfekcyjnie i dobrze byłoby zacząć już od pierwszego spotkania. 

Końcówka roku w wykonaniu Królewskich nie była najlepsza. Doskonale potwierdza to porażka z Barceloną w ostatnim meczu w roku. Mimo świetnej pierwszej połowy sezonu druga zatarła nieco dobre wrażenie. Dlatego też Królewscy powinni być zmotywowani, żeby pokazać, że nadal są w stanie zagrać piękną i co najważniejsze skuteczną piłki. Dobrą okazją może być właśnie mecz z drugoligową Numancią. 

Jedynym pucharem, którego w roku 2017 nie mógł unieść Sergio Ramos był ten, który otrzymuje się za zwycięstwo w Copa del Rey. Jest to także jedyne trofeum, którego nigdy nie wygrał Zinédine Zidane. Francuz nie zdołał odnieść w nim triumfu zarówno jako zawodnik, jak i po objęciu funkcji trenera. 

Królewscy za kadencji Zizou nie radzą sobie najlepiej w Pucharze Króla. Los Blancos jedynie w dwumeczu z wówczas trzecioligowym Cultural Leonesa radzili sobie dobrze. Ostatnie pięć meczów w pucharze krajowym to trzy remisy, jedna porażka i jedno zwycięstwo po dwóch rzutach karnych z klubem z trzeciej ligi. Wyniki te nie przystają najbardziej utytułowanemu klubowi w historii. 

Zidane z pewnością zdecyduje się na bardziej eksperymentalny skład. Na Los Pajaritos powinni zagrać piłkarze, którzy na co dzień nie otrzymują zbyt wielu szans od francuskiego szkoleniowca. Na boisku między innymi powinien pojawić się Theo, który w tym sezonie rozegrał zaledwie nieco ponad 600 minut. 

W zeszłym sezonie występ rezerwowych zawodników był nadzieją na zobaczenie wspaniałego widowiska. Piłkarze ci nie otrzymywali tylu minut, ile by chcieli i zazwyczaj robili wszystko, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. W obecnej kampanii ich gra nie jest już tak przyjemna dla oka i przede wszystkim nie jest tak efektywna, co pokazały dwa poprzednie rezultaty z Copa del Rey. 

Do dyspozycji Zidane’a nie będzie z pewnością Karim Benzema. Rodak Zizou nabawił się kontuzji na treningu. Pozostali piłkarze są gotowi do gry, co nie jest zbyt częstym zjawiskiem w obecnym sezonie. 

Dzisiejszy mecz w teorii nie powinien być zbyt trudnym sprawdzianem dla Realu Madryt. Jednak ostatnie tygodnie pokazały, że niemal każdy może sprawić Królewskim problemy. Dlatego też Los Blancos nie mogą dzisiejszego rywala zlekceważyć. Jeżeli wyjdą odpowiednio zmotywowani, to powinni bez problemu rozpocząć rok 2018 w bardzo dobrym stylu. 

Mecz rozpocznie się o 21.00 i będzie można go obejrzeć na Canal+ Sport 2.