Don Balón: Specjalna klauzula ułatwi transfer De Gei

Real Madryt przygotowuje serię transferów. Klub chce sprowadzić zawodników, którzy zrewolucjonizują zespół i stworzą nowy projekt. Jednym z nich ma być David De Gea, którego latem od Madrytu dzieliły minuty.

Według Don Balón, Hiszpan w nowym kontrakcie z Manchesterem United zawarł klauzulę, która pozwoli mu odejść za 35 milionów euro.

Real Madryt nie zrezygnował z transferu De Gei. W Madrycie są przekonani, że będzie to jedno ze wzmocnień na przyszły sezon. Jest młody, ma spory potencjał i występuje w reprezentacji. To wszystko sprawia, że Florentino chce go sprowadzić do Realu, pomimo dobrych występów Navasa.

Jak informuje Don Balón, bramkarz nalegał, aby w jego nowym kontrakcie znalazł się zapis pozwalający mu odejść do Realu Madryt za kwotę 35 milionów euro. Hiszpanowi zależało na tym, ponieważ chciał uniknąć konfrontacji z angielskim klubem, jak to miało miejsce latem, kiedy Manchester United do ostatniej chwili nie chciał zgodzić się na transfer.  Ponadto, jeżeli Królewscy nie dokonają tego transferu, będzie musiał wypłacić De Gei 10 milionów euro odszkodowania.