Druga część wywiadu z Karimem dla stacji „TF1”

Karim poruszył bieżące tematy.

Stacja „TF1” opublikowała dziś drugą część wywiadu z Karimem Benzemą. Napastnik Realu Madryt przyznał, że będzie walczył o wyjazd na EURO, grę z Valbueną dla reprezentacji Francji oraz dodał, że trener Deschamps wspiera go każdego dnia.

Moim celem jest to, aby wrócić do gry dla reprezentacji. Chciałem dla niej grać i nosić jej koszulkę.

 

Tak, oczywiście, że chce powrócić do gry z Mathieu. To moje pragnienie i myślę, że to pragnienie osób, które kochają piłkę nożną. Mathieu to dobry piłkarz. Nie mam do niego pretensji.

 

Nie boję się tego, że mogę nie wystąpić na EURO. EURO jest czymś wielkim, o czym marzy każdy piłkarz.

 

Trener Deschamps bardzo mnie wspiera. Wsparcie okazała mi także moja rodzina, byli zawodnicy oraz członkowie reprezentacji.

 

To absurdalna sytuacja, że oskarża się mnie o to, że splunąłem podczas odgrywania Marsylianki. Przez cały czas podczas jej odgrywania byłem skoncentrowany. Myślałem o ofiarach, ich rodzinach, piłce nożnej. Jestem w tym momencie bardzo szczery. Splunąłem pod koniec, tak jak robią to inni piłkarze, ale w nie pomyślałem nigdy o tym, żeby splunąć na Marsyliankę lub coś podobnego. Boli mnie to, że robi się ze mnie człowieka, który nie szanuje własnego kraju. To mnie dotyka i boli.

 

Jeśli miałbym obowiązek zaśpiewać hymn to zrobiłbym to. Szanuje wszystkie reguły.

 

Wystąpiłem w reprezentacji 81 razy, gdyby coś było nie tak, to nie zgromadziłbym takiej ilości meczów. Nie jestem szaleńcem. Jestem w ekipie od dawna i mam wielkie chęci, żeby wygrać z moim krajem wielki tytuł.

 

Ogólnie czuję się dobrze. Mam córkę, która teraz dorasta, zaczyna teraz rozmawiać, dużo się śmiejemy. Pracuję i gram dla najlepszego klubu na świecie. Po burzy zawsze wychodzi słońce.