Dwadzieścia meczów przeciwko Atlético w 4 lata

Embed from Getty Images

Sobotni mecz na Wanda Metropolitano będzie dwudziestym spotkaniem obu zespołów poczynając od roku 2014. Podczas tych trzech lat oba zespoły mierzyły się w rozgrywkach LaLiga, Pucharze Hiszpanii, Superpucharze Hiszpanii oraz w Lidze Mistrzów, gdzie to Real sięgnął po historyczną Décime i Undécime.

Pierwsze spotkania tej serii odbyły się w ramach półfinału Pucharu Króla. Królewscy wygrali oba spotkania i awansowali do finału, gdzie później wygrali całe rozgrywki pokonując Barcelonę. W tym roku odbyło się łącznie siedem finałów, wliczając w to pamiętny finał Ligi Mistrzów, który został wygrany przez Real Madryt 4:1 po dogrywce, do której doprowadził pamiętny gol Ramosa w doliczonym czasie gry.

W 2015 roku oba zespoły spotykały się sześciokrotnie. Nie licząc LaLiga, były to również potyczki w Pucharze Króla i Lidze Mistrzów. Rok 2016 to trzy potyczki obu zespołów. Poza LaLigą oba zespoły spotkały się w Milanie w finale Ligi Mistrzów. Królewscy ponownie pokonali zespół Simeone wygrywając po rzutach karnych. Dotychczas w 2017 roku obyły się trzy mecze derbowe. Była to między innymi potyczka w półfinale Ligi Mistrzów, kiedy to Real wygrał u siebie 3:0, a w finale geniusz Benzemy zapewnił Królewskim awans do finału Ligi Mistrzów, który został rozegrany w Cardiff.