Dziś decyzja TAD

Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu (TAD) obraduje nad sprawą Czeryszewa (Zazwyczaj zbiera się w piątki, ale 25 grudnia, był dniem wolnym od pracy). Pięciu członków bierze osobiście udział w spotkaniu, a trzech przez wideokonferencję. Niedługo powinna pojawić się ostateczna decyzja.

11 grudnia skarga złożona przez Real Madryt została odrzucona, a termin ostatecznej decyzji przesunął się w czasie, jednak Królewscy odwołali się od tej decyzji. Los Blancos zostali ukarani dyskwalifikacją z rozgrywek Pucharu Króla oraz karą pieniężną, za występ nieuprawnionego zawodnika w spotkaniu z Cádiz.

TAD nie mógł rozwiązać sprawy w piątek, 18 grudnia, ponieważ klub z Kadyksu skorzystał w pełni z przysługującego mu okresu -10 dni– na złożenie wszystkich dokumentów. Madryt też miał czas na przedstawienie swoich argumentów. Prezes trybunału mówił wtedy:

Cádiz korzysta z okresu jaki mu ustawowo przysługuje, aby odpowiednio przedstawić sprawę. Nie ma w tym nic dziwnego, czy zamierzonego działania.

Znając już zdania obu stron, trybunał ogłosi dziś ostateczną decyzję. Przypuszcza się, że odwołanie złożone przez klub z Madrytu zostanie odrzucone i zostanie podtrzymana kara dyskwalifikacji. Real Madryt zwrócił już pieniądze kibicom, którzy kupili bilety na rewanżowe spotkanie.

TAD jest organem, który podejmuje ostateczne decyzje w kwestiach dotyczących sportu i podlega Naczelnej Radzie Sportu, a nie federacji piłkarskiej. Trybunał liczy ośmiu członków.

Florentino  powiedział w rozmowie z SER, że jeżeli skarga zostanie odrzucona, to klub zgłosi się do zwykłych sądów, chodzi tu bowiem o moralne zwycięstwo.