E. Aranguren

al

EULOGIO ARANGUREN LABAIRU

Prawdziwy sportowiec

Pozycja: Pomocnik

Rozegrane mecze: 41 oficjalnych występów

Był pomocnikiem, który z równym powodzeniem mógł występować w obronie. Naturalny sportowiec, który cieszył się uznaniem wśród fanów. Eulogio był członkiem zespołu, który rozegrał pierwsze spotkanie na starym stadionie na ulicy O’Donnell. Razem ze swoim bratem Sotero, w 1911 roku został pierwszym Argentyńczykiem występującym w Realu Madryt.

Pięć lat po przybyciu do Madrytu, w sezonie 1916/1917 zagrał w jednym z najlepszych zespołów Realu Madryt w historii, który wygrał Mistrzostwo Hiszpanii. W tamtym składzie grali piłkarze takiego kalibru jak: Teus, Erice, Múgica, Machimbarrena, René Petit i Sansierena. Eulogio z zespołem Los Blancos zdobył 4 trofea. Był bardzo wszechstronnym sportowcem. Grał również w hokeja i rugby, był zresztą jednym z pionierów tego sportu w Madrycie.

W 1924 zdobył uprawnienia sędziowskie. Został prezesem Hiszpańskiego Komitetu Sędziowskiego, jak również prezesem Kastylijskiego Komitetu Sędziowskiego. Za swoje działania otrzymał od Kastylijskiej Federacji Piłkarskiej Order Zasługi. Działał aktywnie w zarządzie hiszpańskiej piłki, został nawet wiceprezesem Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej.

Osiągnięcia w barwach Realu Madryt:

1 Puchar Hiszpanii

3 Turnieje Regionalne