EC: Dziesięć powodów przez które Rafa może opuścić Real

Real w meczu z Villarreal zawiódł po raz kolejny. Część kibiców, media, piłkarze wskazują głównego winowajcę w osobie trenera Królewskich – Rafę Beníteza. El Confidencial na swojej stronie internetowej podaje dziesięć powodów przez które Rafa może opuścić stolicę Hiszpanii.

Wyniki

Królewscy rozpoczęli sezon od nie najlepszej gry, ale wyniki były korzystne dla Los Blancos. W ostatnich tygodniach sytuacja uległa jednak zmianie. Poziom gry nadal stoi na niskim poziomie a ostatnio tak słabe wyniki zanotowano w sezonie 2008/2009.

Florentino nie wierzy w trenera

Prezes Królewskich przekonywał dziennikarzy na konferencji prasowej, że Rafa cieszy się pełnym poparciem i wsparciem zarządu. Prawda jest jednak zupełnie odwrotna. Pérez jest rozczarowany pracą trenera, który miał dać nowy impuls i jeszcze bardziej zjednoczyć szatnię.

Ancelotti, faworyt szatni

Zawodnicy Realu Madryt nie potrafią zapomnieć o Carlo Ancelottim. Włoski trener utrzymywał świetne relacje z szatnią Królewskich, czego nie można powiedzieć o Benítezie, który prowadzi kilka wojenek z piłkarzami.

Cristiano i Bale bez formy

Dwie największe gwiazdy nie potrafią znaleźć dla siebie miejsca. Rafa dał swoim napastnikom pełną swobodę poruszania się po boisku, jednak nie wpływa to na nich korzystnie i obaj wydają się być zagubieni.

Kontuzje

W zeszłym sezonie Carlo Ancelotti nie potrafił uchronić swoich podopiecznych od urazów, które spowodowały że w najważniejszym momencie nie byli oni w najlepszej dyspozycji. Nowy trener miał to zmienić, co jednak nie nastąpiło.

Ośmieszenie w Pucharze Króla

Wystawienie w meczu z Cádiz Denisa Czeryszewa kosztowało Real Madryt wyrzucenie z rozgrywek. Wina na pewno nie leży po stronie trenera, jednak podważyło to tryb pracy trenera, który zawsze był uważany za kogoś, kto dba o najmniejsze szczegóły.

Kibice

Kibicom nie podoba się to, co muszą oglądać na boisku w wykonaniu piłkarzy w białych koszulkach. Bernabéu jest przyzwyczajone do pięknej i ofensywnej gry, o co trudno za kadencji Rafy. Piękna dla oka gra jest w ostatnim czasie przerywnikiem od nudnego i defensywnego stylu.

Brak wsparcia prasy

Media nie ułatwiają pracy byłemu trenerowi m.in. Napoli i Liverpoolu. Obecna sytuacja ułatwia niektórym dziennikarzom nieprzychylnym Pérezowi ataki na prezesa i podważanie jego autorytetu.

Spadek znaczenia José Ángela Sáncheza

Dyrektor generalny drużyny z Madrytu przekonał Florentino do zwolnienia Carlo Ancelottiego i zatrudnienia Beníteza. W ostatnich miesiącach pozycja Ángela Sáncheza uległa osłabieniu, a sam prezes stracił zaufanie do swojej „prawej ręki”.

Zidane

Florentino rozmawiał z trenerem Castilli po El Clásico. Zidane nie chce już teraz zastępować swojego kolegi po fachu, jednak dla działaczy sprawa jest oczywista – Zizou będzie następnym trenerem. Jeśli gra drużyny nie ulegnie diametralnej zmianie, to Francuz może zająć miejsce na ławce Królewskich wcześniej niż przewidywano.