„Efekt Zidane’a”: 8 meczów w miesiącu

Embed from Getty Images

Od czasu objęcia Realu Madryt przez Zinedine Zidane’a drużyna rozgrywała tylko jeden mecz w tygodniu. Od dziś przychodzi czas ośmiu spotkań w miesiącu. Na ten stan składa się 6 gier ligowych oraz 2 mecze w rozgrywkach Champions League.

Zinedine Zidane został szkoleniowcem Królewskich początkiem stycznia. Przed sobą miał łatwy kalendarz, środek tygodnia także był wolny za sprawą Cheryseva i wyrzucenia z rozgrywek Pucharu Króla. Od tego czasu drużyna rozegrała pięć spotkań, z rekordem 4 wygranych meczów oraz jednym remisem, notując bilans – 19:3. Mimo wyników ciągle widać efekt Beniteza (Real Madryt wciąż okopuje trzecią lokatę, ze stratą czterech punktów do Barcelony). Zidane został przyjaźnie przyjęty przez zespół, do tego stworzył drużynę, która dobrze radzi sobie w meczach domowych. Od dnia 13 marca kadra rozegra aż 8 meczów.

Pierwszym meczem weryfikującym formę drużyny Zizou będzie spotkanie z Athletikiem Bilbao. Cztery dni później przyjdzie czas na Ligę Mistrzów, gdzie Królewscy zmierzą się z Romą. Następnie 21 lutego to mecz przeciwko Maladze. Po nim drużyna trochę odetchnie, by 27 lutego przyjąć na własnym boisku Atletico Madryt. Po meczu z drużyną Simeone, Real Madryt rozegra trzy kolejne spotkania: przeciwko Levante (2 marca), Celcie oraz rewanż z Romą, który odbędzie się 8 marca. Pod koniec nadejdzie podroż do Las Palmas, po którym powróci formuła jednego meczu w tygodniu, aż do losowania kolejnej fazy Champions League, jeśli Zidane awansuje do kolejnej rundy.