El Mundo: Pijanic największym zagrożeniem dla Realu

Embed from Getty Images

Według dziennika El Mundo, utalentowany Miralem Pjanic będzie dla Królewskich największym zagrożeniem w meczu z Romą. Jest najlepszym strzelcem w swojej drużynie i odgrywa kluczową rolę w środku pola.

Pijanic ma swoim koncie już dziesięć bramek – osiem w Serie A i dwie w Lidze Mistrzów. Ponadto, aż pięć z tych goli zdobył bezpośrednio po rzutach wolnych. Jak słusznie zauważa El Mundo, Los Blancos muszą zwrócić na niego dużą uwagę, bo w przeciwnym razie ciężko będzie wygrać to spotkanie.

Pomocnik ma za zadanie tworzyć większą przestrzeń dla pozostałych zawodników i kreować akcje. Bośniak dzięki wspaniałym występom w barwach Romy, stał się już nawet jednym z celów Realu Madryt. Spekulowało się, że mógł przenieść się do stolicy Hiszpanii podczas zimowego okienka transferowego, ale z uwagi na problemy z sankcją FIFA, zarząd Królewskich miał skupić się wtedy na innych sprawach. Real miał zapłacić wówczas za niego klauzurę w wysokości 45 milionów euro, ale zainteresowanie nim wykazywała również Barcelona i PSG.

Pijanic spróbuje przekonać Florentino Péreza, że jest wart każdych pieniędzy i  że jest w stu procentach gotowy, by grać na Bernabéu. Co więcej, będzie musiał zmierzyć się z Zidane’em, którego niegdyś podziwiał.