Emery: Mbappé chciał transferu do Realu Madryt lub Barcelony

Embed from Getty Images

Unai Emery już niedługo pożegna się z posadą menedżera PSG. W jednym z ostatnich wywiadów wyjawił, że zanim Kylian Mbappé dołączył do francuskiego klubu, jego celem był transfer do Realu Madryt lub Barcelony.

Wraz z końcem trwającego sezonu były trener hiszpańskiej Sevilli, a obecny szkoleniowiec PSG , ustąpi ze stanowiska. Ostatnio Bask udzielił wywiadu francuskiemu SFR Sport, w którym mówił na temat jednego ze swoich podopiecznych, silnie łączonego z Realem Madryt.

– Początkowo Kylian Mbappé chciał przejść do Realu Madryt lub Barcelony. Patrząc w przeszłość, zawodnicy tego typu w wieku 18 lat opuszczali Francję, tym bardziej więc Francuzi powinni być dumni, że mają Kyliana w kraju, w PSG – zapewniał Emery.

– Kiedy poznałem jego i jego ojca, Mbappé chciał transferu do Realu Madryt lub Barcelony, ale powiedzieliśmy mu, że musi zostać we Francji – dodał hiszpański trener.

Królewscy byli zainteresowani zawodnikiem

Kylian zasilił drużynę Paris Saint Germain latem 2017 roku, na zasadzie wypożyczenia z AS Monaco, z opcją wykupu na koniec sezonu.

Choć to Paryż okazał się ostatecznym wyborem Francuza, był on bardzo blisko przejścia do aktualnego mistrza Europy. Już w grudniu ubiegłego roku Mbappé przyznał w rozmowie z hiszpańską Marcą, że negocjował z Los Blancos.