Eurosport: Możliwe odejście Cristiano – za i przeciw

maxresdefault

Istnieje kilka powodów, dla których Cristiano Ronaldo może opuścić Real Madryt już tego lata. Eurosport wziął je pod lupę.

Idealny czas na zysk:
Cristiano ma 30 lat, pozostaje wciąż w czołówce najlepszych piłkarzy świata. Budowa ciała, a także niesamowite rekordy sprawiają, że to dobry czas na sprzedanie tego zawodnika. Zespoły takie jak PSG, Manchester United, czy Chelsea są skłonne zapłacić naprawdę sporo za tego zawodnika.

Rozpoczęcie nowego projektu:
Odejście Cristiano byłoby równoznaczne z odejściem jednego z gigatów w szatni. Bez wątpienia jego odejście spowodowałoby budowę nowego projektu, w którym inni gracze wzięliby na siebie większą odpowiedzialność i czuliby się znacznie bardziej doceniani nie będąc w cieniu Portugalczyka.

Możliwości Bale’a:
Odkąd przybył do Madrytu, Bale nie jest zawodnikiem, którego wszyscy oczekiwali oglądając spotkania Tottenhamu. W ostatnich latach był zmuszony grać na prawej stronie. Po odejściu Ronaldo mógłby wrócić na swoją naturalną pozycję i grać z większą swobodą.

James:
Kolumbijczyk jest zawodnikiem, za którego wiele zapłacono. Szybko stał się jednym z najlepszych graczy w klubie. Odejście Ronaldo zapewniłoby mu większą swobodę, tak jak ma to miejsce w reprezentacji.

Potrzeba bramek:
Jego odejście może zmniejszyć ilość zdobywanych bramek. Obecnie w klubie oczekuje się prawdziwej „9”. Benzema jest graczem obdarzonym doskonałą techniką, ale wydaje się daleki do wyrównywania osiągnięć Portugalczyka. W odpowiedzi na odejście Cristiano, Real może starać się o pozyskanie Agüero, Lewandowskiego, czy Moraty, aby zapewnić zdobywanie wielu bramek.

Strata jednego z najlepszych:
Aktualnie Cristiano znajduje się na futbolowym podium wraz z Neymarem i Messim. Ewentualne odejście z Realu Madryt jednego z najlepszych zawodników na świecie sprawiłoby wielką pustkę w klubie.