F. Alonso: Ojciec zaszczepił we mnie wartości tego klubu

Dzisiaj stało się to, o czym Real Madryt informował już w minionym tygodniu. Mianowicie, hiszpański kierowca Formuły 1, Fernando Alonso został oficjalnie honorowym socio Królewskich.

Alonso jest kibicem Realu Madryt od wielu lat. Pojawia się na meczach kiedy tylko jego obowiązki zawodowe mu na to pozwalają. Piłkarze Królewskich odwdzięczają się mu za wsparcie, często dopingując go podczas wyścigów o Grand Prix Hiszpanii.

Podczas dzisiejszej uroczystości w loży Santiago Bernabéu obecny był oczywiście Florentino Pérez. Oto co prezes Realu Madryt powiedział nadając Fernando Alonso tytuł honorowego socio:

„Fernando, jesteś wspaniałym ambasadorem Realu Madryt. Jesteś dumnym promotorem Hiszpanii oraz ukazujesz swoją miłość do Realu Madryt na każdym kontynencie. Jesteś niekwestionowaną ikoną swojej dyscypliny. Prezentujesz te same wartości, które Real Madryt uznaje za najważniejsze. Walka do końca, dążenie do tego co wydaje się niemożliwe. To jest twój Real Madryt, twój klub z 12 europejskimi pucharami. Wszyscy wiemy, że jesteś najlepszy i chcemy podziękować ci za miłość do Realu Madryt. ”

A tak Fernando Alonso odpowiedział prezesowi Realu Madryt na jego miłe słowa:

„To zaszczyt być na tym stadionie, darzę go wielką miłością. Ojciec zaszczepił we mnie wartości tego klubu.”

„Dlaczego jestem fanem Realu Madryt? Nie wiem. To Madryt wybrał mnie. Niektórzy rodzą się po to, aby grać dla Realu, a inni po to, by mu kibicować. Jestem członkiem tego wielkiego klubu z honorem i dumą. Hala Madrid i nic więcej!”