Fatalne pięć miesięcy

Fot.: as.com
Fot.: as.com

Wczorajsza sprawa odnośnie gry Czeryszewa w spotkaniu z Cadiz nie wymaga nawet komentarza. Ale to nie jedyny błąd Królewskich, jakiego dopuścili się w ciągu ostatnich pięciu miesięcy.

Zacznijmy od początku. W dniu 12 lipca odchodzi po 25 latach kapitan zespołu – Iker Casillas – bez wsparcia klubu i fanów. Później Perez chciał złagodzić zły obraz wywołany jedynie zwołaną konferencją prasową dla Ikera i pożegnał go też i na stadionie. Zły smak jednak pozostał.

Kolejną sprawą jest nieudany transfer De Gei. Klub spóźnił się z wysłaniem faksu. Ten błąd nie był jednak aż tak kosztowny – w Madrycie pozostał tym samym Keylor Navas, który póki co spisuje się bez zarzutu.

Zaczął się sezon, a wraz z nim problemy z urazami. Kontuzji doznało aż czternastu różnych graczy, a łącznie jest to 19(!) urazów. Niewielu zdołało się obronić przed tą plagą. Niestety na tym nie kończą się problemy Realu. Kolejne są w Lidze – 6 punktów straty i kompromitujące 0:4 z Barceloną na własnym stadionie.

Jakby nie było wystarczająco problemów sportowych, są i również osobiste. Głównym bohaterem jest oczywiście Karim Benzema oskarżony o szantaż Valbueny sekstaśmami. Postępowanie jest nadal w toku i Francuz wciąż może zostać skazany.