Félix Pérez

alFÉLIX PÉREZ MARCOS

Prekursor Amancio
Pozycja: Prawy skrzydłowy
Rozegrane mecze: 85 oficjalnych spotkań
Gole: 27
Data i miejsce urodzenia: 13.06.1901 Madryt (Hiszpania)

Przez cały życie był fanem Realu Madryt, a członkiem klubu został już jako dziecko. W 1921 spełniło się jego największe marzenie, dołączył do pierwszej drużyny i dzielił szatnię z takimi zawodnikami jak: Muñagorri, Monjardín i Santiago Bernabéu.

„Byłem jak później Amancio” – tak Félix Pérez odpowiadał pytany o swój styl gry. Był zdolnym skrzydłowym ze znakomitą wizją gry i świetnym instynktem strzeleckim wewnątrz pola karnego, był idealnym partnerem dla każdego środkowego napastnika, sam również strzelił wiele goli.

Félix dbał o swoją formę fizyczną, był świadom jak ważna jest sprawność, zanim zaczęła ona odgrywać ważną rolę w profesjonalnym sporcie. Pięć razy zdobył z Realem Madryt regionalne mistrzostwo, co dawało prawo do gry w Pucharze Hiszpanii.

Zaczynał grać w piłkę w Retiro Park w Madrycie, wielu znakomitych piłkarzy rozpoczynało tam swoją karierę. Po epizodzie w Recreativo Español, przez siedem sezonów był zawodnikiem Realu Madryt. Występował również w Racingu Madryt oraz Atlético Madryt.

Osiągnięcia w barwach Realu Madryt:

5 Regionalnych Mistrzostw