Florentino: Rada Dyrektorów zaproponowała kandydaturę Francisco Gento na honorowego prezydenta klubu

Wczoraj prezydent Królewskich przewodniczył prezentacji odznaki dla członków Realu Madryt, którzy wykazali się lojalnością klubu od dwudziestu pięciu, pięćdziesięciu oraz sześćdziesięciu lat. Podczas wystąpienia Florentino rozległy się brawa dla zmarłego przed rokiem Alfredo Di Stéfano i Francisco Gento.

Gento jest dzisiaj z nami i jest jedną z legend, która w swojej karierze zdobyła sześć Pucharów Europy. Wiele z tego co mamy dzisiaj zawdzięczamy temu, że grał wraz z Di Stéfano. Dyrektorzy mają zamiar zaproponować jego kandydaturę na honorowego prezydenta Realu Madryt.

Chcę jednak byśmy nadal pamiętali o naszym kochanym Don Alfredo. Pamięć o Nim towarzyszy nam każdego roku co sprawia, że jest obecny wśród nas. Niech te słowa służą jako hołd dla najlepszego gracza wszech czasów. Wraz z Santiago Bernabéu, Alfredo Di Stéfano i Paco Gento zostały nam przekazane wartości, które są święte dla każdego fana Realu Madryt niezależnie od narodowości, języka, kultury, ideologii czy religii. Te wartości pokazują nam, że ta koszulka i ten herb nigdy się nie poddają. Razem i zjednoczeni do końca zdołaliśmy stać się najlepszym klubem na świecie.

Pewność siebie

Musimy zaufać tym wielkim graczom jakich posiadamy. W ciągu kilku miesięcy sezonu ligowego nie prezentujemy się tak jak byśmy chcieli. Tymczasem w Lidze Mistrzów awansowaliśmy do szesnastki najlepszych drużyn zajmując pierwsze miejsce w grupie oraz jesteśmy liderami rankingu UEFA.

Pragnienie poprawy

Wielkość Realu Madryt polega na tym, że nigdy nie jesteśmy spełnieni. Jesteśmy takim klubem, ponieważ zawsze chcemy więcej. Wiemy, że nie jesteśmy zadowoleni z obecnej sytuacji ale pracujemy codziennie nad tym aby się poprawiać. Zjednoczenie jest najważniejsze w osiąganiu celów.