Forlán: W porównaniu z Benitezem, Zidane ma kilka zalet

Diego Forlán udzielił wywiadu na temat Zidane’a w którym poruszył parę istotnych kwestii nowego trenera Królewskich oraz Realu Madryt. Urugwajczyk jest pełen uznania dla Francuza i twierdzi, że na pewno sobie lepiej poradzi na nowym stanowisku niż jego poprzednik.

Zakończenie kariery przez Zidane’a:
„Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w pożegnalnym meczu Zidane’a dla Los Blancos. Był tamtej nocy bardzo podekscytowany. Po meczu chciałem mu życzyć wszystkiego najlepszego w przyszłości. Sześć tygodni później Zinédine zagrał swój ostatni mecz w karierze. Otworzył wynik, a mecz był bardzo dobry, niestety dał się sprowokować i uderzył Materazziego. Szkoda że w taki sposób zakończył swoją karierę.”

Jeden z najlepszych w historii:
„Uważam, że Zinédine to jeden z największych piłkarzy w całej historii. Jest silny, wysoki i miał wspaniałe umiejętności techniczne, piłkę chronił w tak niezwykły sposób, że odebranie mu piłki było prawie niemożliwe. Zidane miał niesamowity drybling, ale także świetnie grał głową i potrafił uderzyć z każdej pozycji, idealnie nadawał się na napastnika.”

Bramka w finale Ligi Mistrzów z Leverkusen:
„Wspaniale było zobaczyć zwycięską bramkę w finale Pucharu Europy. Kiedy miał piłkę przy nodze wyglądał jakby tańczył, a bramka była nieziemska. Nic dziwnego, że przechodząc z Juventusu do Realu stał się najdroższym piłkarzem w historii w tamtym okresie.”

Jego kariera trenerska może się nie powieść:
„Zidane był wielkim piłkarzem, ale to nie oznacza że będzie tak samo dobrym trenerem. Często bywa tak, że wielcy piłkarze nie dają rady na ławce trenerskiej, lecz bywa i tak, że zostają wspaniałymi trenerami. Jest wiele takich przypadków, a zobaczyć je możemy chociaż u rywala Królewskich, FC Barcelony.”

Piłkarze go cenią:
„Widać, że piłkarze bardzo go cenią, głównie ze względu na jego wielką przeszłość piłkarską. Właśnie to głównie go różni od Rafy Beniteza, którego to właśnie było problemem za swojej bardzo krótkiej przygody z Realem. Do tego Zinédine był asystentem Ancelottiego, gdy ten zdobywał La Décimę przed dwoma sezonami. Warto dodać, że podczas trenowania drugiej drużyny, poznał się na młodszych zawodnikach i wie na kogo może postawić w dorosłej drużynie.”

Zidane jest bardzo związany z klubem:
„Od kilku lat był bardzo blisko Madrytu, zamieszkał tu po emeryturze, a potem zaczął pracę, najpierw jako asystent trenera pierwszej drużyny, a potem prowadząc rezerwy. Florentino Pérez bardzo go ceni zarówno za wspaniałą grę w białej koszulce, jak i za wkład po zakończeniu kariery.”