France Football: Powody by wierzyć w przyjście Edena Hazarda do Realu Madryt

Według France Football są trzy powody, dla których piłkarz Chelsea mógłby zamienić Londyn na Madryt. Belg nie czuje się dobrze na Stamford Bridge gdzie zespół Jose Mourinho od początku sezonu nie gra przekonująco i zbyt często traci punkty.

Rewolucja w ataku
Przyszłość Benzemy, Cristiano a nawet Bale’a w Realu Madryt według francuskiego tygodnika jest niejasna. Przybycie Hazarda wiązałoby się z odejściem Portugalczyka gdzie do jego możliwej przeprowadzki do Paris Saint-Germain dochodzi również utrata zaufania działaczy i kibiców. Mimo, że Hazard potrafi grać w środku to często schodzi do lewej strony boiska gdzie mógłby pomóc sympatykom klubu zapomnieć o braku Cristiano.

Koniec cyklu w Chelsea
Ten sezon dla Edena jest kiepski. Belg już nie jest decydującym graczem The Blues a jego relacje z Mourinho pogarszają się. Mimo, że były gracz Lille ma kontrakt ważny do 2020 roku to dla niego jest to idealny czas na zmianę otoczenia.

Ulubieniec Zidane’a
W listopadzie Zizou w samych superlatywach wypowiadał się o zawodniku twierdząc, że jest on w stanie włączyć się do walki o tytuł najlepszego piłkarza świata obok Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Francuz jednak nie chciał odpowiedzieć na pytanie dotyczące założenia białej koszulki przez Hazarda. Sam zainteresowany jest jednak zachwycony pomysłem przeprowadzki na Estadio Santiago Bernabéu i tego, że Zidane mógłby zostać w przyszłości jego trenerem. Według France Football sam Belg przyznał się w swoim otoczeniu, że może dołączyć do hiszpańskiego zespołu a w szczególności do Realu Madryt.