Gallego

alRICARDO GALLEGO REDONDO

Fan Realu Madryt przez całe życie
Pozycja: Pomocnik
Rozegrane mecze: 372 oficjalnych spotkań
Bramki: 28 goli
Mecze w reprezentacji: 42

Gallego był w Realu Madryt przykładem elegancji, wizji i niesamowitego zrozumienia gry. Mógł grać zarówno w pomocy jak i w obronie. Jego warunki fizyczne i umiejętności sprawiały, że czuł się komfortowo w obu tych formacjach. Wiedział również, jak zatrzymać przeciwnika i zacząć atak rozegraniem od tyłu.

Już w wieku trzech lat znał Santiago Bernabéu od środka i nie miał żadnych wątpliwości, któremu zespołowi będzie kibicował w przyszłości. W dzieciństwie chodził na mecze Realu Madryt z ojcem, który był członkiem klubu, a kilka lat później spełniły się jego marzenia i sam zagrał w pierwszym zespole ukochanej drużyny. Wcześniej grał w ekipach młodzieżowych. Był zawodnikiem Castilli, kiedy ta dokonała bezprecedensowego osiągnięcia i awansowała do finału Copa del Rey.

Po tych wyczynach w Pucharze, Gallego został w 1980 roku członkiem pierwszej drużyny. W Realu Madryt grał przez dziewięć sezonów, w których był podstawowym zawodnikiem, zarówno w klubie jak i w reprezentacji. Razem z Królewskimi wygrał Ligę Hiszpańską, Puchar Hiszpanii oraz Puchar UEFA. W wieku 30 lat zaakceptował ofertę z Włoch i rok spędził w Udinese. Swoją karierę zakończył w Rayo Vallecano.

Osiągnięcia w Realu Madryt:
2 Puchary UEFA
4 Ligi Hiszpanii
2 Puchary Króla
1 Puchar Ligii
1 Superpuchar Hiszpanii