García Remón

alMARIANO GARCÍA REMÓN

Piętnaście lat w bramce Realu Madryt
Pozycja: Bramkarz
Rozegrane mecze: 231 oficjalnych spotkań
Mecze w reprezentacji: 2 spotkania

García Remón był jednym z najlepszych bramkarzy w swoich czasach. Do Realu Madryt trafił w 1966 roku. W klubie spędził prawie 20 lat, w trakcie których zdobył 12 trofeów. Swoją karierę zaczynał w młodzieżowych drużynach Rayo Vallecano, gdzie zachwycił trenera Pedro Eguiluza, który zabrał go do akademii Realu Madryt.

Miał prawdziwy instynkt bramkarski oraz świetny refleks. Wiedział jak wpłynąć na obrońców i z bramki zmotywować drużynę. Jego świetne występy w europejskich pucharach przyniosły mu międzynarodową reputację, a po pamiętnym spotkaniu z Dynamem Kijów, nadano mu przydomek Kata Odessy.

Mariano przeszedł przez wszystkie drużyny w Realu Madryt, aż do pierwszego zespołu. O miejsce w składzie musiał walczyć z światowej klasy bramkarzami takimi jak Junquera, Miguel Ángel czy Agustín. Od momentu gdy wdarł się do pierwszego zespołu, aż do momentu odejścia otrzymywał kolejne puchary i wyróżnienia.

Powrócił jako skaut i trener

Po odwieszeniu butów na kołek w 1986 roku, García Remón pozostał w klubie i zajmował różne stanowiska. Był m.in. skautem, trenerem młodzieżowym, a nawet asystentem szkoleniowca pierwszego zespołu. Później rozpoczął samodzielną karierę trenerską i prowadził różne zespoły w Hiszpanii, takie jak: Sporting de Gijón, Albacete, Las Palmas, Salamanca, Numancia czy Córdoba.

W 2004 wrócił do Madrytu i zastąpił na stanowisku trenera pierwszego zespołu José Antonio Camacho, pełnił tę funkcję tymczasowo i po trzech miesiącach przekazał stery Vanderleiowi Luxemburgo.

Osiągnięcia w barwach Realu Madryt:

2 Puchary UEFA
6 Lig Hiszpanii
4 Puchary Króla