Gaspar Rubio

alGASPAR RUBIO MELIÁ

Król kości skokowej
Pozycja: Środkowy napastnik
Rozegrane mecze: 75 oficjalnych spotkań
Gole: 72 bramki
Występy w reprezentacji: 4 mecze

Gaspar Rubio był fenomenalnym napastnikiem, który zdobył 72 bramki w 75 spotkaniach w barwach Realu Madryt. W reprezentacji Hiszpanii rozegrał zaledwie 4 mecze, a strzelił… 9 goli. Był wyśmienitym dryblerem i również bardzo mądrym zawodnikiem, który miał świetne wyczucie w ustawianiu. Zyskał przydomek Gaspar Magik, ze względu na fantastyczną technikę i zdumiewającą kontrolę na piłką. Nazywano go również Królem kości skokowej, ponieważ często skarżył się na ból tej części stopy.

W wieku 18 lat zadebiutował w San Sadurní de Noya i już rok później przeniósł się do Levante. Real Madryt szybko zauważył obiecującego napastnika i sprowadził go do siebie. Rubio w Madycie spędził dwa lata, po których przeniósł się do Ameryki Południowej, gdzie grał dla Juventude Asturiana (Kuba) i Club España (Meksyk). Później wrócił do Madrytu, gdzie rozegrał jeszcze jeden sezon.

Wiele osiągnął również, w swoich zaledwie czterech występach w reprezentacji. W debiucie przeciwko Portugalii strzelił trzy z pięciu bramek swojej drużyny. Jego trzeci występ w kadrze, był historyczny, ponieważ Hiszpania pierwszy raz grała z Anglią we własnym kraju. Gospodarze wygrali 4:3, a Rubio zdobył dwa gole.

W 1942 zakończył karierę piłkarską i został trenerem. Jako menadżer prowadził różne zespoły w Hiszpanii m.in. Levante i Hérculesa. Na emeryturę przeszedł kilka lat później w Atlante (Meksyk).

Osiągnięcia w barwach Realu Madryt:

3 Mistrzostwa Regionalne
1 Mistrzostwo Wspólnoty